Печери під Києво-Печерською Лаврою є лише частиною давнього підземного міста

03.11.2019 7:58 0

Печери під Києво-Печерською Лаврою є лише частиною давнього підземного міста

Багато людей не раз бували в печерах Києво-Печерської Лаври. Однак мало хто знає, що під столицею є ціле підземне місто, яке складається майже з 200 печер і тунелів. Колись там були дороги, їздили коні, стояли церкви і жили відлюдники.

Найкраще збереглися підземні ходи під вулицею Чигоріна та Інститутом культури. Підземне місто під Києвом приховує чимало таємниць, повідомляє My-Kiev.

Печери Києво-Печерської Лаври – найвідоміші. Однак історію їх появи знають одиниці. Все почалося з монаха-відлюдника Антонія, який в 1013 році оселився в покинутих Варязьких печерах, де нині перебуває Лавра. Поступово до Антонія стали приєднуватися однодумці, печери розросталися, і їх стали з'єднувати "лаврами" – від грецького "вулицями".

Зараз довжина Ближніх печер сягає 383 м, а Дальніх – 293 м. Глибина таких печер складає від 5 до 20 метрів.

Тунелі під вулицею Чигоріна та Інститутом культури знайшли випадково, наткнувшись на запис про ключ від цих тунелів. У 1888 році в Києві виявили підземелля з останками понад 100 осіб. Історики припускають, що жителі Києва ховалися там під час наступу монголів і були замуровані під землею. У цих печерах навіть знайшли рештки давньої церкви.

Печери під Києво-Печерською Лаврою є лише частиною давнього підземного міста

Зараз розкопані лабіринти використовує частково Іонинський монастир. Щосуботи тут проводять богослужіння, Під Києвом навіть тече річка Клов протяжністю 5 км.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/77651/

Следующая новость
Предыдущая новость

Только качественный и оригинальный инструмент на любой вкус У Житомирі в соборі УПЦ КП відкривають виставку унікальних вірменських ікон України Лечение косоглазия в клинике Эксимер Кредит онлайн на карту мгновенно Большой выбор мужских брогов из натуральной кожи

Публикации