Петиція до Київської міськради про знесення незаконної споруди УПЦ біля Десятинної церкви зібрала необхідну кількість голосів

31.01.2018 19:13 12

Петиція до Київської міськради про знесення незаконної споруди УПЦ біля Десятинної церкви зібрала необхідну кількість голосів

"Територія, на якій незаконно побудована споруда - каплиця УПЦ МП, належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення та містить культурну спадщину Києва, є пам'яткою історії національного та місцевого значень", - пише в петиції її автор В'ячеслав Толпига.
В петиції говориться, ця територія належить громаді Києва і була передана в постійне користування Національному музею історії України для збереження цієї пам'ятки без зміни цільового призначення.
Наразі пропозиція зібрала понад 10,6 тис. голосів. За правилами Київської міської ради, петиції, що збирають щонайменше 10 тисяч підписів, влада міста має розглянути протягом 90 днів.
Незаконна будівля, проти якої була спрямована петиція, зареєстрована на Громадську Організацію "Фонд відродження Десятинного храма" як звичайний МАФ і не зареєстрована як культова споруда або церква ані в Міністерстві культури України, ані в КМДА.
Рішення про створення Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці на зазначеній території було ухвалено Синодом УПЦ (МП) ще в 2009 році за клопотанням архімандрита Гедеона (Харона), ініціатора і активного прихильника відновлення діючої церкви на місці Десятинної. Всупереч українському законодавству на території, що охороняється державою, була встановлена не тільки незаконна "тимчасова" культова споруда, а й формально засновано цілий монастир. Протягом всього часу існування "тимчасової" церкви навколо неї регулярно виникають конфлікти. Археологи, екологи та громадськість столиці часто ставлять питання про очищення цього місця від незаконного будівництва.

Фото orthodox.org.ua

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Данилюк пояснил, почему закон про легализацию настолько долго лежит в Раде Взять кредит онлайн в Украине Новый Год на Мальдивах – мечта, которая становится реальностью Онлайн казино Эльдорадо: как обойти блокировку Самая профессиональная служба эвакуации

Публикации