Переслідування християн у світі майже на рівні геноциду - дослідження

05.05.2019 12:20 3

Переслідування християн у світі майже на рівні геноциду - дослідження

Переслідування християн в деяких регіонах світу майже досягає рівня геноциду. Про це йдеться в дослідженні, проведеному за розпорядженням міністра закордонних справ Великобританії Джеремі Ханта, передає УНІАН з посиланням на BBC.

В проміжній доповіді говориться, що кожна третя людина на планеті виявляється жертвою переслідувань на релігійному ґрунті, а найбільш переслідуваною категорією віруючих є християни. За словами міністра Ханта, політкоректність частково винна в тому, що ця проблема не піднімається в ЗМІ і їй не приділяється належної уваги.

Автори доповіді кажуть, що християн масово змушують виїжджати з рідних місць, у результаті чого християнство може бути повністю винищено в багатьох країнах Близького Сходу. Наприклад, говориться в доповіді, на даний момент християни становлять лише 1,5% населення серед палестинців.

В Іраку до 2003 року проживали 1,5 млн християн, а на сьогодні їх там залишилося менш як 120 тисяч. "Можна сказати, що в деяких регіонах переслідування християн за свого масштабом і характером впритул наблизилися до рівня, відповідному міжнародному визначенню геноциду за класифікацією ООН", - вважає єпископ Філіп Маунтстівен.

Доповідь також особливо відзначає ситуацію в країнах Центральної Азії, зокрема, на пострадянському просторі. Як говориться в доповіді, уряди цих країн, успадкували радянську практику щодо будь-якої релігії і розглядають релігійні організації, в тому числі і християнські, як загрозу. Переслідування християн в Центральній Азії приймає різні форми. Іноді деякі церкви просто забороняються - це зазвичай стосується п'ятдесятників і свідків Єгови. Православні і католики піддаються менш серйозним переслідування, частково через вплив Росії, а також тому, що місцева влада розглядає протестантів як потенційних західних шпигунів, говориться в доповіді. У більшості країн Центральної Азії, як і в радянські часи, батькам заборонено приводити дітей в будь-яке місце, де відправляються релігійні обряди. Остаточний звіт буде опублікований цим літом.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/vandalism/75672/

Следующая новость
Предыдущая новость

Стартовал 72-часовой молитвенный марафон Украинского межцерковного совета Последние новости чемпионата мира по биатлону Самые красивые соборы Европы: когда можно будет их посетить Доставка цветов курьеров в Химки: красивые букеты по лучшим ценам Автобусные туры по Балтии и Скандинавии

Публикации