Перейменування УПЦ МП на РПЦ є неможливим, - архиєпископ Климент

11.11.2018 23:09 15

Перейменування УПЦ МП на РПЦ є неможливим, - архиєпископ Климент

Речник Української Православної Церкви Московського Патріархату архиєпископ Климент заявив, що їхня Церква отримала назву раніше, ніж держава Україна, як незалежна інституція.

Про це він сказав в ефірі Громадського радіо.

«Наша Церква отримала свою назву ще раніше, аніж держава Україна, як незалежна інституція. Тому різні заяви В’ятровича, чи когось іншого абсолютно абсурдні», — каже Климент, коментуючи заяви про перейменування Церкви на Російську Православну Церкву.

«Українська Православна Церква була утворена ще за часів, коли нею керував тодішній митрополит Філарет. І вона абсолютно легітимна, тому що її отримав Філарет від Патріарха московського Олексія. Патріарх Олексій надав Томос, який Філарет отримав, після чого український екзархат був реформований в Українську Православну Церкву. Згідно Томосу, Українська Православна Церква отримала всі права на майно, всі юридичні аспекти, пов’язану з її діяльністю в межах території Української держави. Це було в 1991 році після подій пов’язаних із незалежністю України», — сказав Климент

Він також висловив думку, що перейменування їхньої церкви на Російську Православну не є можливим.

«Статут Української Православної Церкви зареєстрований всіма вищими органами, які на той час відповідальні були за юридичних осіб в Україні, тим більше релігійних», – сказав Климент.

«І сьогодні всі ці розмови про зміни назви виглядає як клоунада. Всі розуміють, що це неможливо», – запевняє архиєпископ.

Раніше голова Українського інституту національної пам’яті Володимир Вятрович заявив, що Українська Православна Церква Московського Патріархату повинна змінити назву на Російську православну церкву. У чаті для видання Главред він зазначив: «Якщо ця церква (УПЦ МП – ред.) хоче продовжувати свою діяльність в Україні, саме так вона повинна називатися − РПЦ. Всі прекрасно розуміють, що ця Церква не є Українською Православною Церквою і не може використовувати той бренд, який вона використовувала понад 25 років у нашій країні».

Раніше про необхідність перейменування УПЦ МП в РПЦ наголошував Патріарх УПЦ Київського Патріархату Філарет.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/73440/

Следующая новость
Предыдущая новость

Не упустите новинку Квартира начинается со входной двери Икона стиля суб культуры Fred Perry На Харківщині урочисто відкрили і освятили пам'ятник гетьману Івану Мазепі На сайте Луганского университета УПЦ висит благодарность за "огромный вклад в дело победы нашей армии над ненавистной хунтой"

Публикации