Передбачена кримінальна відповідальність за руйнування розписів у Славську

17.05.2019 14:01 9

Передбачена кримінальна відповідальність за руйнування розписів у Славську

Львівські митці звернулись із заявою в обласну прокуратуру щодо вчиненого, за їхніми оцінками, злочину у селищі Славське, де у місцевому храмі УГКЦ повністю знищені сакральні настінні розписи українських художників Модеста Сосенка (1875-1920рр.) і Юліана Буцманюка (1885-1967рр). Про це інформує Радіо Свобода.

Також Львівська обласна державна адміністрація через суд домагатиметься позбавлення релігійної громади права власності на церкву, яка є пам'яткою місцевого значення.

Фахівці, які входять до складу комісії обласної державної адміністрації щодо ситуації із храмом УГКЦ у селищі Славське, вимагають від прокуратури і правоохоронних органів притягнути до відповідальності винних у знищенні настінних розписів початку ХХ століття. Голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк наголошує, що церква Успіння Богородиці у Славську з 1994 року є пам’яткою місцевого значення. Відтак ніхто не мав права починати ремонт без відповідних дозволів і експертної оцінки.

«Є документація на цю пам’ятку місцевого значення і передбачена кримінальна відповідальність за її руйнування. 13 травня цього року я і велика група фахівців у Славську зустрічались із отцем Андрієм Петришином, настоятелем храму. Юрист відділу охорони культурної спадщини Львівської обласної адміністрації офіційно пояснив, що можна робити, а що ні під час ремонту у храмі. Оскільки отець не зреагував, то на другий день члени комісії знову приїхали з юридичним офіційним приписом призупинити будь-які роботи у храмі. Отець не взяв цей припис, як і голова церковного братства, ми тоді склали акт, що вони відмовились. А копію вручили голові селищної ради Володимирові Безі. І священик, і церковне братство, і місцева влада офіційно були попереджені про недопущення руйнування пам’ятки», – каже Андрій Салюк.

купол_2.jpg

Однак 15 травня у церкві були знищені всі настінні розписи українських художників Модеста Сосенка і Юліана Буцманюка, які, за оцінками експертів, є культурною і духовною спадщиною України. Така поведінка священика і вірних спричинила негативну реакцію у різних середовищах. 16 травня комісія обстежила ремонтні роботи у церкві, які проводяться без дозволів і погоджень, склала акт знищеного майна і того, яке ще є.

Залишки настінного розпису лежали купою сміття біля храму. Релігійна громада забороняла реставраторам вибирати фрагменти з розпису. Лише невеликі шматки вдалось забрати у Львів на дослідження. Збито також і керамічну плитку, виготовлену на початку ХХ століття на фабриці Івана Левинського.

Водночас Львівська обласна державна адміністрація має намір через суд позбавити громаду права власності на храм Успіння Богородиці через те, що зруйновані сакральні цінності.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/75851/

Следующая новость
Предыдущая новость

Відомості про релігійну та етнічну приналежність українців як виняток можуть передаватися в Європол Доставка букетов по городам Украины Недорогие авиабилеты в Польшу Очередные попытки правительства Швейцарии взяться за игорный онлайн бизнес Профессиональный татуаж в Краснодаре

Публикации