Патріарх Філарет і перший секретар Посольства Канади в Україні говорили про діаспору та опір російській агресії

19.10.2017 23:26 9

Патріарх Філарет і перший секретар Посольства Канади в Україні говорили про діаспору та опір російській агресії

Предстоятель Київського Патріархату під час зустрічі зазначив, що в Канаді велика українська діаспора, яка робить обидві країни ще більш дружніми та рідними. Він подякував канадійцям за підтримку України не лише в часи нинішньої російської агресії, але й упродовж усієї історіі незалежності України.
Патріарх Філарет розповів про сучасну соціальну-політичну ситуацію в Україні, зокрема ситуацію на Донбасі: "Путін не може нині перемогти українську армію на Донбасі. Ви бачите, що лише третя частина Донбасу є окупованою, далі він просунутися не може. Хоче, але не може. Чому так відбувається? Тому, що наше військо вже сильне і не дає можливості агресору пройти далі", – сказав патріарх Філарет.
Гість погодився з тезою предстрятеля УПЦ Київського Патріархату. На підтвердження слів патріарха дипломат Пітер Янура навів приклад зі спільних канадсько-українських навчань на полігоні у м. Яворові й, зокрема, сказав: "Канадські вояки розповідають, що це не вони навчають українців, а українці навчають їх, бо в них є бойовий досвід, як воювати в реальній війні".
"Саме цей дух, який є в українців - нездоланний і він є гарантією перемоги. Бо якщо людина буде мати сумнів у своїй меті, то вона вже програла. Чому наша армія перемагає? Бо вона має міцну віру та боронить рідну землю, а не загарбує чужу. Моральний дух підтримувати покликана справжня рідна національна Українська Церква. Тому Верховна Рада, Президент, і Міністерство оборони України, РНБО законодавчо запровадили інститут капеланського служіння. Тепер наші капелани відіграють дуже важливу роль, бо вони укріпляють віру воїнів. Це все не на пустому місці. Є чимало факторів, які свідчать, що Україна, за підримки демократичного світового співтовариства, обов'язково переможе", – сказав Філарет.
Перший секретар Посольства Канади в Україні відзначив тверду віру патріарха в перемогу України й краще майбутнє своєї країни й наголосив, що на це орієнтуються не тільки українці, але й закордоном. Іноземний дипломат відзначив, що авторитетна думка патріарха Філарета та великий духовний і життєвий досвід цінується і поза межами України.
Також під час зустрічі було обговорено такі проблеми України як корупція та несправедливість у судах. Патріарх Філарет зазначив, що сьогодні в Україні ведеться боротьба з корупцією. Також він відповів на запитання Пітера Янури щодо діяльності УПЦ (МП) й наголосив, що ця Церква на сьогодні незворотньо втрачає свою силу та вплив.
Наприкінці зустрічі патріарх Філарет подарував гостеві нові друковані видання Київської Патріархії.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Запчасти для вашего автомобиля на сайте Джокер Казино – неперевершений ресурс для розваг Выбираем качественный ламинат на пол Изготовление лучшей наружной рекламы в Киеве Материнские платы: новые или б/у?

Публикации