Патріарх Філарет став почесним доктором Національного медичного університету імені О. Богомольця

13.10.2017 21:36 9

Патріарх Філарет став почесним доктором Національного медичного університету імені О. Богомольця

Професорсько-викладацький склад медичного вищого навчального закладу зібрався у морфологічному корпусі в аудиторії №2 імені В. О. Караваєва.
Разом з патріархом участь у засіданні вченої ради взяв патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, а також проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії протоієрей Віталій Клос.
Вступне слово до усіх присутніх в аудиторії виголосила ректор університету, член-кореспондент НАМН України, професор Катерина Амосова. Вона наголосила, що глава УПЦ КП достойний цієї нагороди, адже в усі часи становлення незалежної України був і залишається зі своїм народом, в найскладніші історичні моменти становлення України став знаковою постаттю та є духовним лідером нації. Лікар пригадала події Революції гідності, коли з благословення патріарха Філарета Михайлівський Золотоверхий монастир прийняв у свої стіни побитих студентів, а трапезний храм згодом став польовим шпиталем, де проводились хірургічні операції над постраждалими.
Після цього до аудиторії звернувся патріарх Філарет, який подякував колективу медичного університету за присвоєну нагороду, зауваживши, що і лікарі і духовенство мають спільне покликання – лікування людини. Патріарх Філарет передав в дар університетській спільноті ікону святого великомученика і цілителя Пантелеймона, а також книги.
Вітальне слово виголосив також голова Наглядової ради університету, почесний доктор медицини, голова комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка, професор Юрій Щербак. Він зокрема згадав про легендарну постать у медичному і церковному світі – святитетя архієпископа Луку (Войно-Ясинецького), який був випускником цього університету і зробив величезний внесок у розвиток медицини.
Заключне слово ректора університету Катерини Амосової доповнив академічний хор УПЦ КП, який виконав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Увлекательная игра на зеркале без блокировок Выбираем обувь под платье: совет эксперта Значение и особенности великого православного поста Как избавиться от плесени? На Тернопільщині освятили найбільшу вишивану карту України

Публикации