Патріарх Філарет очолив чин похорону Левка Лук’яненка

11.07.2018 18:26 6

Патріарх Філарет очолив чин похорону Левка Лук’яненка

Патріарху співслужили настоятель кафедрального собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.
Помолитися за спокій душі Левка Лук'яненка прийшли президент Петро Порошенко з дружиною Мариною, віце-прем'єр-міністр В’ячеслав Кириленко, міністр культури Євген Нищук та інші посадовці. Щоб віддати Левку Лук’яненку останню шану до собору завітало також чимало представників політичних партій і громадських організацій, діячів культури, близьких та рідних героя України й просто небайдужих киян.
На початку відспівування до присутніх звернувся предстоятель Київського Патріархату. Сайт УПЦ КП цитує його промову:
«В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Дорогі браття і сестри! Ми знову проводимо в останню путь Героя України, вельмишановного Левка Лук’яненка. Відходять Герої в потойбічний світ. Нещодавно ми тут відспівували Івана Драча, а сьогодні вже Левка Лук’яненка. Він закінчив Московський університет і перед ним відкривалася велика кар’єра, але Левко Лук’яненко обрав інший шлях – боротьбу за незалежність України. За це він страждав, був приречений до розстрілу, але замінили на 15 років ув’язнення.
Відсидів, але через короткий час знову потрапив туди ж – у в’язницю. За свої 90 років він третину життя сидів у в’язниці. Але страждання його увінчалися незалежністю Української держави. Страждання його були не даремними, бо завдяки таким як Левко Лук’яненко ми маємо сьогодні Українську державу. Це через них Бог дав нам довгоомріяну свободу і власну Державу. Але на цьому закінчуються і страждання, і слава, далі інше життя – вічне.
І наш обов’язок помолитися за таких великих людей як Левко Лук’яненко, щоб Господь простив йому вільні і невільні гріхи та за його страждання, за його любов до України, дав йому вічне блаженне життя. Помолимося, дорогі браття і сестри за прощення гріхів його і за дарування йому вічного блаженного життя».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Депутати пропонують скасувати перереєстрацію релігійних організацій Професійна література для адвокатів Соборы и церкви в Карпатском крае Как сделать дом уютнее Для чего дарить цветы?

Публикации