Патріарх Філарет обговорив з послом Великобританії ситуацію в Україні та церкві

31.01.2018 21:15 18

Патріарх Філарет обговорив з послом Великобританії ситуацію в Україні та церкві

Під час зустрічі учасники охопили широкий спектр актуальних питань для України та українського народу. Владика привернув увагу до того, що УПЦ Київського Патріархату виступає проти корупції й зазначив, що боротьба з нею в Україні йде як з боку Церкви, так і з боку держави. «В Україні проблема в корупції і це наша біда. Церква проти цього виступає і все, що ми можемо робити – робимо, але рух йде дуже повільно. Не можна сказати, що немає боротьби із корупцією, боротьба є і Президент намагається в цьому напрямку працювати, але не від нього одного все залежить, адже створена система, яку Президент не може сам зруйнувати і йому потрібна допомога, і допомога не тільки ззовні, а й допомога від самих українських підприємців, щоб вони стали на шлях чесного бізнесу. В Україні боротьба з корупцією почалась і про це ми не тільки говоримо, а й створюється механізм боротьби і рано чи пізно вона буде переможена», – сказав патріарх Філарет.
Співрозмовники також обговорили питання, які стосуються припинення агресії на сході проти України. Посол Джудіт Гоф зазначила, що підтримка України є принциповою позицією для Великобританії: «Ваша безпека, безпека України, - це наша безпека, це безпека Європи і це дуже важливо». Також вона запевнила патріарха Філарета в тому, що уряд Великої Британії й надалі підтримуватиме Україну.
Предстоятель Київського Патріархату висловив подяку за солідарність та всесторонню підтримку Великобританії у питаннях територіальної цілісності і суверенітету України.
Патріарх Філарет також розповів про процес виходу вірних із юрисдикції Московського Патріархату та приєднання до Київського Патріархату, який, за його даними, відбувається в основному мирним шляхом. «Народ не підтримує Московський Патріархат і зараз відбувається процес переходу вірних із Московського Патріархату в Київський. Через що? Через те, що наприклад у храмах Московського Патріархату не відспівували воїнів, які загинули за Україну, називаючи їх «вбивцями». Люди, бачачи таке ставлення, - виходять із цієї Церкви. Або для прикладу випадок, який стався у Запоріжжі. Ці дії Московського Патріархату спонукають їхніх вірних переходити в Київський Патріархат» - сказав предстоятель.
Наприкінці зустрічі патріарх Філарет подарував гості нові друковані видання Київської Патріархії.
У зустрічі також взяв участь голова Інформаційного управління Київської Патріархії, представник Київського Патріархату при Європейських інституціях архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Виртуальный мир сказочных приключений В Киеве исламские шейхи вошли в жюри конкурса верстки и графического дизайна Мебель недорого в Киеве Где купить гель Holika Holika Aloe 99% Soothing Gel по выгодной цене Доверяйте вопрос разработки сайтов профессионалам

Публикации