Патріарх УГКЦ презентував Галицьке Євангеліє у Софії Київській

24.11.2018 23:06 0

Патріарх УГКЦ презентував Галицьке Євангеліє у Софії Київській

Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав 23 листопада у Софії Київській презентував факсимільне видання Галицького Євангелія 1144 року. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Оригінал Галицького Євангелія знаходиться в Москві, в Історичному державному музеї. Його вивезли ще у ХVII столітті.

Місце для презентації копії цього унікального та важливого історичного артефакту вибране невипадково.

«Перед нами відкрила двері наша церква-матір – Свята Софія Київська. Це матірний собор Української Греко-Католицької Церкви. Бо мої великі попередники, київські митрополити, цей собор відновлювали, про нього дбали, у ньому молилися. І сьогодні ми, діти Київської Церкви, прийшли сюди з нашим унікальним національним культурним і духовним скарбом», – сказав Верховний Архиєпископ Києво-Галицький.

Презентація копії Галицького Євангелія, за словами Блаженнішого Святослава, – унікальна подія, адже це найдавніша збережена рукописна пам’ятка Київського християнства. Це пам’ятка, яка показує нам наше коріння, чиїх батьків ми діти.

«Сьогоднішня подія має дуже багато різних вимірів, які виявляють нам її важливість. «Ми сьогодні святкуємо 1030-ліття Хрещення Русі-України, того моменту, коли з різних племен ми стали народом. Наш народ був одним із наймогутніших європейських держав того часу. Також цього року ми відзначаємо Рік Божого Слова, бо саме проповідь Євангелія, Божого Слова зробила нас єдиним народом», – відзначив Глава УГКЦ.

Галицьке Євангеліє датується 1144 роком, коли ще не існувало Москви.

Це єдине збережене рукописне джерело вказує на ідентичність Київського християнства домонгольської доби. Воно написано тією мовою, якою проповідувалося Слово Боже.

За словами Патріарха, у цьому Євангелії можна побачити, що спосіб передачі молитви «Отче наш» не збігається зі старослов’янськими Євангеліями, які увійшли в тогочасні літургійні книги. На його сторінках є ще багато інших секретів та унікальних відкриттів, які чекають зацікавлених, зауважив першоєрарх.

«Хочемо також сьогодні пригадати, яку роль у розвитку Київського християнства відіграв оцей києво-галицький напрямок тотожності нашої Церкви після зруйнування Києва, яким чином цей напрямок став фундаментом розвитку сучасної української нації. Але для нас, християн, українців-греко-католиків сьогоднішня подія показує, що ми – Українська Греко-Католицька Церква – є спадкоємцями і правонаступниками Київського християнства», – наголосив Глава УГКЦ.

Першоєрарх зауважив, що він єдиний має титул «Києво-Галицького Верховного Архиєпископа». «Над цим ще замислювався мій великий попередник, ісповідник віри патріарх Йосиф Сліпий. До речі, у своєму пророчому видінні він заповів бути похованим у Софії Київській, але тоді, коли єдність Київської Церкви буде відновлено. Гадаю, цей заповіт ще здійсниться. Патріарх мріяв про те, що коли настане це об’єднання між усіма дітьми Київської Церкви, не тільки між православними, лише тоді Господь Бог дозволить йому спочити тут, у його матірньому кафедральному соборі», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/73647/

Следующая новость
Предыдущая новость

У Житомирі в соборі УПЦ КП відкривають виставку унікальних вірменських ікон України Американский сорт кофе Magnum: для истинных ценителей Только наша тонировка авто в Киеве позволит вам кардинально изменить внешний вид вашего автомобиля Автооптика по заводским ценам Канадская печь «Булерьян» - это самое выгодное решение!

Публикации