Патріарх УГКЦ освятив унікальну дзвіницю з карильйоном

04.08.2019 16:48 0

Патріарх УГКЦ освятив унікальну дзвіницю з карильйоном

Патріарх УГКЦ Святослав 3 серпня у Коломиї освятив унікальну дзвіницю з карильйоном біля церкви св. Йосафата. Про це повідомляє Дзеркало медіа.

Дзвіниця Андрія Первозваного була збудована благодійним фондом "Покуття". Це відновлення нашої історії, адже раніше тут містився римо-католицький костел Діви Марії з дзвіницею, а 1946 року дзвіницю знищила радянська влада, а в 1950-х роках у будівлі теперішньої церкви було ремісниче училище. Потім тут розташувався дитячий магазин "Каштан". Завдяки благодійного фонду зараз церква має практично первісний вигляд.

Дзвіниця вже встигла стати новою візитівкою міста. Спорудження дзвіниці, яка дуже схожа до первісної, тривало трохи більше чотирьох місяців.

Унікальності дзвіниці надає встановлений карильйон. Це музичний інструмент із 51-им дзвоном. Їх на спеціальне замовлення вилила відома компанія Нідерландах. Найменший дзвін важить 5 кг, найбільший – близько пів тонни. Дзвони виготовлені на 80 відсотків з бронзи, решта – олово з різними домішками.

Досі в Україні було п'ять карильйонів, в нас тепер – шостий. Зокрема, схожий карильйон має дзвіниця храму Святого Миколая, яка височіє у Києві на Аскольдовій могилі.

Зустрічали приїзд Блаженнішого Святослава звуками трембіти та традиційним хлібом і сіллю. Після Літургії, яку Патріарх Святослав співслужив із митрополитом Івано-Франківським Володимиром Війтишиним, єпископом Коломийським Василієм Івасюком та єпископом Чернівецьким Йосафатом Мощичем, унікальна дзвіниця була посвячена.

На захід завітали тисячі людей з Коломиї, Коломийщини, Городенківщини та кількох довколишніх районів.

Звертаючись, після освячення дзвіниці, до вірян Святослав Шевчук сказав, що скучив за Коломиєю. Адже, за його словами, останній раз був тут аж чотири роки тому.

Відновлення та освячення дзвіниці Патріарх назвав особливою подією. Це відновлення історичної пам’яті про нас усіх, українців, про наше місто та про роль Церкви у житті нашого народу.

Також Блаженнійший сказав, що дуже мало міст в Україні можуть похвалитися карильйоном. Дзвін, за словами глави УГКЦ, це засіб через який людина може почути голос Бога. Дзвіниця буде стояти і буде голосом правди. Нехай дзвони будять наше сумління, - сказав патріарх.

Закінчуючи свою промову Патріарї УГКЦ Святослав Шевчук подякував усім, хто долучився до зведення унікальної дзвіниці.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/76736/

Следующая новость
Предыдущая новость

УПЦ КП звітувала про переговори з Константинополем щодо автокефалії Объявлен кастинг участников мюзикла «Лютер», который состоится в Украине Ребенок с умными часами всегда под контролем На Івано-Франківщині мешканці за підтримки духовенства протестують проти відкриття наркологічної клініки Купить экономную упаковку кофе «Якобс»

Публикации