Патріарх УГКЦ запропонував скористатися 75-річчям Волинської трагедії для діалогу і примирення

13.06.2018 11:23 18

Патріарх УГКЦ запропонував скористатися 75-річчям Волинської трагедії для діалогу і примирення

У мене була щира і тепла зустріч із польською інтелігенцію у Вроцлаві. Деякі з великим страхом говорили про те, як цього року розвиватимуться польсько-українські відносини. Адже маємо важливі ювілеї: 75-річчя Волинської різні та 100-річчя відродження і незалежності Польщі та України. На жаль, це призвело до польсько-української війни у ХХ столітті.

Про це розповів Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) в інтерв’ю польській Католицькій агенції інформаційній, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що взяв участь у церемонії нагородження відзнакою імені Яна Новака-Єзеранського, яку цього року отримав відомий ізраїльський політик Шевах Вайс.

«Багато що було сказано про польсько-єврейські відносини. Я дійшов до висновку, що між ними та польсько-українськими стосунками є багато подібного... Примирення - це процес, в якому ми переживаємо кращі й гірші періоди. Шевах Вайс сказав, зокрема, коли країни протягом стількох століть живуть пліч-о-пліч, конфлікти неминучі, особливо під час війни», – розказав Патріарх Святослав і додав, що, живучи в мирний час, ми повинні зробити все, щоб не дійти до конфліктів, а залікувати рани, нанесені раніше.

Першоєрарх нагадав твердження Вайса, що ювілеї придумали політики, але тільки для того, щоб протиставляти точки зору в суспільстві. Це неприпустимо.

Блаженніший Святослав заявив, що «хотів би скористатися майбутніми ювілеями для діалогу і примирення, а не як можливістю плекати негативну пам'ять».

«Потрібно передусім плекати позитивну пам'ять. Наприклад, чому б нам не відзначати разом річницю «Чуда на Віслі» 1920 року, велику солідарність поляків і українців під час Помаранчевої революції або 40-річчя обрання на Апостольський Престол Івана Павла II, Папи, який зробив так багато для наших відносин?» – запропонував духовний лідер греко-католиків.

«Тож запрошую політиків, – наголосив Блаженніший Святослав, – до спільного святкування ювілеїв, пов'язаних з позитивною пам'яттю, аби вони нас об’єднували, допомагали гоїти рани і будувати краще майбутнє. Не перетворюймося на заручників трагічного минулого. Пропагуймо те, що будує, а не руйнує».

Крім того, за його словами, діалог завжди лікує рани і проявляється в конкретних кроках, натхненних передусім Євангелієм, тобто молитвою, яка нікого не звинувачує, а огортає жертви обох сторін. Загоєння ран відбувається в дрібницях, таких як, наприклад, щоденна допомога українському мігрантові… «Ініціюймо зустрічі польської та української молоді, як було під час Всесвітнього дня молоді в Кракові 2016 року. Або впорядкуймо разом занедбані кладовища в багатьох місцях, як на польському, так і на українському боці», – закликав Глава УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/71444/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ракетки для бадминтона Программа Флекс Игумен УПЦ примет участие в вечере смеха Православный сайт со всей необходимой информацией Казино Вулкан - ваши мечты сбываются

Публикации