Патріарх УГКЦ запропонував проголосити святого Івана Павла ІІ покровителем польсько-українського примирення

28.08.2019 21:59 0

Патріарх УГКЦ запропонував проголосити святого Івана Павла ІІ покровителем польсько-українського примирення

26–27 серпня 2019 року Глава УГКЦ Святослав на запрошення єпископату Польщі, перебуває з візитом у цій країні. 26 серпня Предстоятель УГКЦ очолив вечірню молитву перед чудотворною іконою Богородиці, під час так званого Ясногурського апелю.

Також він мав нагоду зустрітися з Головою Польської Єпископської Конференції митрополитом Познанським Станіславом Гондецьким та Радою єпархіальних єпископів ПЄК.

У межах візиту підписано «Інтенційного листа про бажання та потребу неустанного поглиблення діалогу та поєднання», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Ми хочемо висловити щиру волю до продовження діалогу та бажання ще глибшого примирення між нашими Церквами. Ми хочемо дивитися на свою історію в євангельському дусі, тобто і в любові, і в прощенні, і в правді, без якої неможливий будь-який справжній діалог», – йдеться у документі, який спільно підписали Голова Польської Єпископської Конференції та Глава УГКЦ.

В інтенційному листі також йдеться про бажання сторін поглибити взаємні знання про традиції та історію один одного, особливо серед молодого покоління. Пропонується це робити через молитовні зустрічі, урочисті святкування Євхаристії в римському та візантійсько-українському обрядах, паломництва до відпустових місць, важливих для обох Церков, а також через симпозіуми й інші наукові заходи.

Вони зауважують, що Блаженніший Любомир Гузар та святий папа Іван Павло ІІ відіграли важливу роль щодо покращення стосунків між польським та українським народами, оскільки завжди свідчили про силу прощення, примирення й діалогу як запоруку добрих взаємин і загоєння ран минулого між Польщею й Україною.

У виступі перед єпископатом Польщі на тему «Примирення та поєднання між Церквами й народами. Минуле та майбутнє. Важливість святого Івана Павла ІІ як покровителя» Блаженніший Святослав зазначив: «У польсько-українських відносинах Українська Греко-Католицька Церква та Римо-Католицька Церква відігравали важливу роль, попри політичні перешкоди. Римо-Католицька Церква в Польщі була домінуючою громадою, до якої входило понад 90 відсотків громадян, тоді як УГКЦ діяла підпільно і була однією з кількох християнських конфесій, що діяли поза законом у радянській Україні та представляли переважно жителів західної частини держави, а її очільники перебували з середини 60-х років у Римі».

За словами духовного лідера греко-католиків, надзвичайно важливим кроком на шляху польсько-українського примирення був візит Івана Павла ІІ до Польщі в 1991 році та його виступ у Перемишлі, у якому він згадував події у святині на Ясній Горі в 1988 році.

«Дії кардиналів Мирослава Івана Лубачівського, Юзефа Ґлемпа та Любомира Гузара, натхненні харизматичним Папою Іваном Павлом II, були новаторськими. Ми сьогодні можемо бачити, яку далекозорість і мудрість виявив Іван Павло ІІ під час започаткування польсько-українського діалогу. Зауважимо, що його зусилля не були марними, оскільки процес примирення та співпраці прижився. З цього шляху нам ще потрібно усунути різні камені та перешкоди, які минуле нам підкинуло. Однак те, що відбувається в наших сьогоднішніх стосунках, – це особливе Боже благословення. Крім того, це водночас реалізація пророчого бачення Івана Павла ІІ про польсько-українське примирення...», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

«Сьогодні, як і раніше, питання польсько-українського примирення має своїх завзятих противників й опонентів по обидва боки кордону. Однак, як християни та діти однієї Католицької Церкви, ми вважаємо, що це наш обов’язок – послідовно та наполегливо йти цим шляхом. Для тих, хто вірить і проповідує Євангеліє, усі ідеології, народжені навіть під впливом благородних національних почуттів тієї чи тієї нації, виглядають недалекоглядними та прозаїчними, – наголосив Блаженніший Святослав. – Тому я закликаю, щоб наші єпископи разом проголосили святого Івана Павла ІІ покровителем польсько-українського примирення, аби в його особі наші народи мали захисника перед Богом у цій священній справі, яку також підтримує і благословляє Папа Франциск».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/76979/

Следующая новость
Предыдущая новость

УПЦ КП долучилася до свята 76-ої річниці героїчної оборони Одеси Широкий выбор разных семян Во Львове студентов программы по экуменизму обучат менеджменту Онлайн казино Эльдорадо: как обойти блокировку Защити свой телефон от вирусов

Публикации