Патріарх Святослав: «Єднання між УГКЦ та Православною Церквою України цілком реальне»

08.01.2019 13:09 3

Патріарх Святослав: «Єднання між УГКЦ та Православною Церквою України цілком реальне»

Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук) не вважає, що єднання між УГКЦ і Православною Церквою України в перспективі є утопічним. Таку позицію висловив Предстоятель УГКЦ у традиційному різдвяному інтерв’ю для «5 каналу», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Навпаки, – сказав Блаженніший Святослав, – це є гарна радісна перспектива. Тому що весь християнський світ, зокрема католицька і православна спільноти, шукають шляхів до єдності. На вселенському рівні відбувається діалог, аби цю єдність відновити. Передусім йдеться про євхаристійне сопричастя».

За його словами, мова йде про відновлення якихось структур чи перепідпорядкування однієї Церкви іншій.

«Найвищим знаком церковної єдності є Таїнство Євхаристії. Тому коли йдеться про пошук шляхів відновлення єдності між християнами, йдеться про відновлення єдності у вірі, а відтак у її вираженні в літургійному житті. Тому коли хтось розриває цю єдність, він розриває євхаристійне сопричастя. Як це сталося між Москвою і Константинополем, після рішення нашої Церкви-матері про надання автокефалії для Православної Церкви України», – заявив Глава УГКЦ.

Патріарх Святослав відзначив, що він домовився із Предстоятелем Епіфанієм про співпрацю.

«Найперше, – розповів Предстоятель, – ми хочемо разом досліджувати спільну спадщину Київського християнства. Бо так історично сталося, що Греко-Католицька Церква часто в історії попадала під західні впливи, зокрема Латинської Церкви. Православна Церква попадала під впливи московські, тобто під впливи цієї славно чи сумнозвісної Никонівської реформи, яка виражається у певних обрядових моментах...».

Глава УГКЦ наголосив, що обом Церквам спільно слід займатися розвитком богословської традиції, вдосконалювати душпастирське служіння.

«Одна річ є об’єднання, а інша річ – єднання. У багатьох справах ми вже можемо єднатися», – наголосив першоєрарх.

Патріарх Святослав висловив сподівання, що Православна Церква України, яка тепер отримуватиме міжнародне визнання, увійде у вселенський рух пошуку єдності Христової Церкви.

«З православного боку очолює цей процес Вселенський Патріарх, а з католицького боку – Римська апостольська столиця. До речі, після всіх намірів дати Православній Церкві України автокефалію, Москва вийшла з цього екуменічного діалогу… Гадаю, Українська Церква має активно до нього входити, активно долучатися до цього руху і тоді в Україні ми побачимо його реальні плоди. Бо, мабуть, ніхто, так як ми, – українці, так потребуємо вселенського єднання Церков», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/interchurch_relations/74222/

Следующая новость
Предыдущая новость

Высококвалифицированные стоматологические услуги в Киеве Лечение наркомании в Киеве в рамках психосоциальной адаптации Новые схемы лечения вируса гепатита С дают отменные результаты и дарят надежду Playson підкорює піски Стародавнього Єгипту з 9 щасливими фараонами Огромный выбор предложений для вашего отпуска

Публикации