Патріарх Святослав: УГКЦ в СРСР була найбільшою групою соціальної опозиції комуністичній владі

07.04.2018 18:03 9

Патріарх Святослав: УГКЦ в СРСР була найбільшою групою соціальної опозиції комуністичній владі

Церква відіграла дуже важливу роль у становленні незалежності України. У часи розвалу СРСР вона показала себе великою і потужною організованою силою громадянського суспільства.

Про це в ітерв’ю на телеканалі ZIK зазначив Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук).

«На питання, для чого людині потрібна Церква, можна дати багато різних відповідей. Я би відповів просто – для того, аби отримати вічне життя. Людина не створена для смерті, не створена для самотності. Вона сотворена для вічної любові», – підкреслив Блаженніший Святослав.

Першоєрарх переконаний, що Церква є тим містком, через який ми можемо пройти плесо розбурханого життєвого моря.

«Очевидно, що Церква – це спільнота людей, які живуть, спілкуються і вірять у Бога. Саме це робить Церкву спільнотою людей-причасників вічного життя. Навіть тоді, коли ми поки що живемо на цій землі», – пояснив він.

Патріарх також висловив свою думку щодо того, як повинна поводитися Церква у відносинах із державою, зокрема у моменти, коли вона не погоджується з певними рішеннями, прийнятими на державному рівні.

«Церква повинна залишатись Церквою, а не якоюсь політичною структурою. Завданням Церкви є будувати град Божий тут, на Землі. Тобто нашим завданням є поширювати Царство Боже, яке є всеохоплюючим, універсальним, відкритим для всіх народів і людей», – зазначив Глава УГКЦ.

Також він підкреслив, що сьогодні у світі в цілому та в Україні зокрема Церква є дуже важливим фактором суспільного будівництва.

«Свого часу Церква відіграла дуже важливу роль у становленні української незалежної держави. Зокрема Українська Греко-Католицька Церква протягом століть часом була єдиною суспільною інституцією українського народу, на яку проектувалися певні функції держави», – наголосив Патріарх Святослав.

Окремо він згадав свого попередника Андрея Шептицького, який навіть в умовах чужої держави зміг «створити національну економіку».

«Він навчав українців бути підприємливими, ощадливими, займатися кооперацією. Були такі періоди, коли саме церковні лідери були єдиним голосом цього бездержавного народу, а духовенство – його єдиною інтелігенцією, де плекалася ідея про вільну незалежну українську державу», – запевнив Глава УГКЦ.

Окрім цього Предстоятель УГКЦ підкреслив, що Українська Греко-Католицька Церква мала цілі періоди своєї історії, коли єдиним вектором її відносин були церковно-суспільні стосунки.

«У часи Радянського Союзу наша Церква і зовсім була офіційно ліквідована, була загнана в глибоке підпілля. Тобто між Церквою та державними інституціями діалогу не було. До кого ж вона тоді скеровувала свої «меседжі»? Виключно до людей, до громади», – зауважив Блаженніший Святослав.

Натомість у часи розвалу Радянського Союзу, за його словами, українська Церква показала себе великою і потужною організованою силою громадянського суспільства.

«Церква в умовах Радянського Союзу була найбільшою групою соціальної опозиції комуністичній владі. Мій попередник Блаженніший Любомир вважав своїм завданням зробити все для того, щоб в умовах незалежної України церква була, в першу чергу, Церквою–матір’ю і учителькою свого народу», – переконує Патріарх.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/70746/

Следующая новость
Предыдущая новость

434 місіонери-п'ятидесятники з України служать у шести країнах світу Бетономешалка - устройство и применение Где получить диплом по гештальт-терапии Столичный мини-отель SkyHome будет рад видеть вас по приезду в Киев! Высококвалифицированные стоматологические услуги в Киеве

Публикации