Патріарх Святослав зустрівся з представниками монашества УГКЦ

23.12.2018 18:13 3

Патріарх Святослав зустрівся з представниками монашества УГКЦ

У суботу, 22 грудня 2018 року, в Патріаршому Домі у м. Львові відбулася зустріч Глави Української Греко-Католицької Церкви Святослава з монашеством. Про це Департамент інформації УГКЦ повідомила учасниця спілкування сестра Онисима.

У зустрічі взяв участь Голова Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський. На завершення року богопосвячені особи щоразу зустрічаються з Блаженнішим Святославом, щоб підсумувати прожитий рік, а також - поділитися переживаннями і духовним досвідом протягом цього періоду та почути від Глави Церкви напрями для розвитку на наступний рік.

На початку зустрічі Патріарх Святослав зазначив: «Хоча минулий рік був досить складним, проте він був роком великої Божої благодаті та бурхливого розвитку нашої Церкви».

За словами Предстоятеля, спільноти богопосвяченого життя є великим скарбом нашої Церкви, без якого неможливий її розвиток. Блаженніший Святослав звернув увагу на те, що цього року Синод єпископів намагався добре слухати чим живуть спільноти богопосвяченого життя: що їм потрібно і яким чином можна покращити співпрацю з ними та як краще опікуватись ними та підтримувати їх. Патріарх Святослав подякував владиці Михаїлу за його віддане служіння та щиру турботу про монашество УГКЦ. Зокрема склав подяку за створену групу швидкого реагування.

Особливий акцент Глава УГКЦ зробив на потребі інвестувати у виховання. Зазначив, що цього року на Синодах особливу увагу присвятили темі плекання до богопосвяченого життя, оскільки відчувається великий брак покликань у всіх спільнотах богопосвяченого життя. Глава УГКЦ подякував владиці Михаїлу Бубнію та с. Наталі Мельник за клопітку працю над проектом душпастирства покликань УГКЦ. Блаженніший нагадав, що цей рік був роком молоді, і що у Римі відбувся папський синод на тему молоді, де основною темою була тема покликання. А також звернувся із проханням засновувати при монастирях школи молитви.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що в цьому році активно відчувалася місійна діяльність, зокрема жіночого монашества.

На зустрічі Глава Церкви підняв тему об’єднавчого Собору, який нещодавно відбувся та поділився своїми думками про те, як ми, як греко-католики, маємо пояснювати наше відношення до створення Автокефальної Православної Церкви, оскільки питання ідентичності нашої Церкви в 2019 році буде дуже гостро стояти. «Ми мусимо бути свідками єдності Христової Церкви. І ще й ще раз пояснювати чому частиною нашої ідентичності є сопричастя з Римським Апостольським престолом», - наголосив Глава УГКЦ.

Блаженніший поділився з присутніми, що готує послання на тему об’єднавчого Собору, яке він назвав: «Наша свята Софія».

На завершення зустрічі Патріарх Святослав дав три побажання для монашества: «Щодня приступайте в Божій благодаті до Святої Євхаристії, ревно моліться молитовне правило та кожного дня читайте Слово Боже!». Після чого Голова комісії владика Михаїл подякував усім присутнім настоятелям та настоятелькам, а особливо Блаженнішому Святославу за його присутність, готовність служити, за його приклад та за мудрі слова та поради.

На завершення владика Михаїл заохотив настоятелів запровадити у їхніх спільнотах, щоб вкінці молитви вервиці окрім прохання «в наміренні Святішого Отця», додавати ще - «в наміренні Блаженнішого Святослава».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/74034/

Следующая новость
Предыдущая новость

Где заказать справку по форме 003 Как купить кондиционер и не ошибиться с выбором Ракетки для бадминтона Общественная деятельность Юрия Крука Лучшие станции для очистки сточных вод

Публикации