Патріарх Варфоломій уникає зустрічі з Путіним і російськими бізнесменами, - ВВС

28.07.2018 5:26 6

Патріарх Варфоломій уникає зустрічі з Путіним і російськими бізнесменами, - ВВС

Константинополь готовий надати автокефалію УПЦ. Публічно про рішення ще не говорили, але представники РПЦ кажуть, нібито Варфоломій поставив до відома інші Помісні Православні Церкви. Про це йдеться на сайті ВВС, повідомляє ТСН.

"Тональність, з якою Константинопольська делегація приїжджала до Помісних Церков, дивна тим, що Предстоятелів Церков ставлять перед фактом. Деяким так і говорилося, що рішення буде ухвалене без вас", - сказав секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ Ігор Якимчук.

До Помісних Церквов паралельно з Константинополем їздили і представники РПЦ. Вони намагалися переконати своїх колег не визнавати нову Церкву.

"Автокефалія могла загальмуватися тільки в разі дуже гучних заперечень інших Церков. Константинополь хотів перестрахуватися, щоб протестів не було. Москва навпаки цього хотіла. Зараз першочергове значення отримало питання, кому - Константинополю чи Москві - бути першим у православному світі. Ставки вищі, ніж питання про українську автокефалію", - розповів на правах анонімності співрозмовник ВВС.

Російська Церква вже направила усі свої дії на протидію наданню Томосу Українській Церкві.

Зокрема, Патріарх Варфоломій відхилив прохання Володимира Путіна про зустріч. Президент РФ телефонував до нього під час візиту до Туреччини.

"Делегації російських бізнесменів і політиків в якийсь момент стали настільки наполегливими, що Патріарх став шукати дипломатичних способів уникнути цих зустрічей", - розповідає джерело, близьке до Константинополя. У РПЦ заперечують причетність російських бізнесменів до переговорів щодо України.

Можливості зустрітись з Варфоломієм шукали і російські бізнесмени. До Стамбула їздив колишній керівник російської залізниці Володимир Якунін і православний бізнесмен грецького походження Іван Саввіді. Відомо, що Якунін спілкувався на тему України з духовенством Константинополя, але не з самим Варфоломієм. А Іван Саввіді їздив до Стамбула, але назвав розмову "приватною".

"Певний інтерес" до цієї теми мають і американці. Навесні з представниками Елладської Православної Церкви зустрічався посол США в Греції Джеффрі Пайєтт, колишній посол Америки в Україні, а посол США в Києві Мері Йованович провела переговори з Предстоятелем УПЦ МП митрополитом Онуфрієм і Патріархом Філаретом.

На їхню думку, церковне питання може наблизити закінчення українського конфлікту.

"У Державному департаменті ще при Джоні Керрі створили спеціальний офіс з релігійних питань, я зустрічався з його керівником. За його словами, американська дипломатія прийшла до висновку: без урахування релігійної складової дипломатична діяльність не може бути успішною", - каже ВВС речник УПЦ КП архиєпископ Євстратій.

У Державному департаменті США заявили, що американські дипломати "регулярно спілкуються з широким колом релігійних громад в рамках їхньої роботи з громадянським суспільством". Також, на їхню думку, будь-яке рішення щодо автокефалії є внутрішнім церковним питанням.

Нагадаємо, цього тижня Україна відзначає 1030 річницю події, коли князь Володимир похрестив киян у водах Почайни.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/71963/

Следующая новость
Предыдущая новость

Рокс казино фриспины и прочие бонусы Куда лучше отправиться отдыхать туром? Азино 777 в 2021 году: доступ, игры, турниры Подари себе счастье Траурный венок на кладбище для достойного прощания

Публикации