Патріарх Варфоломій: Створення помісної Церкви є важливим аспектом процесу творення нової української держави

29.05.2019 18:01 3

Патріарх Варфоломій: Створення помісної Церкви є важливим аспектом процесу творення нової української держави

Вселенському Патріархату вдалося відновити канонічність цілої багатомільйонної нації, яка була поза Церквою без будь-яких догматичних на те причин. Слава Богу! Отже, вирішальним фактором, який змусив Вселенський Патріархат дати Україні автокефалію, є зцілення розколу та відновлення церковної єдності. Про це сказав Патріарх Варфоломій в інтерв’ю болгарському Інформаційному агентству БГНЕС, яке поширив «Главком».

За словами Варфоломія, створення помісної Церкви також є важливим аспектом процесу творення нової української держави:

«Автокефалія, надана Українській Церкві Вселенським патріархатом, дає можливість на внутрішнє самоврядування, яке завжди підтримує розвиток місцевої церкви. Водночас не забувайте про останні соціально-політичні зміни, які створили нові умови. Окрім незалежності країни та створення нової держави України у 1991 році, після анексії Криму в 2014 році, умови для російської присутності в Україні стали ще складнішими. Шокуючі політичні події, через які були сформовані нові, зовсім інші геополітичні умови, зробили присутність Московського Патріархату (в Україні – ред.) небажаною, і такою, що завдає шкоди інтересам української нації і єдності українського народу. З цієї причини цілком зрозуміло, чому велика частина українського народу бажає церковного звільнення від Церкви, яка допомагає або навіть служить інтересам держави, яка перебуває в конфлікті з Україною».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/constantinople_patriarchy/75988/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ракетки для бадминтона На берегу Киевского водохранилища пройдет христианский палаточный лагерь Балкон под ключ, выгоды строительства такого балкона Адвентисты собрали около 2000 человек на всеукраинский слет следопытов Качественная техника для съемки

Публикации