Патріарх Варфоломій робить усе можливе для визнання ПЦУ в світі, - експерт

30.04.2019 15:10 3

Патріарх Варфоломій робить усе можливе для визнання ПЦУ в світі, - експерт

Україна повинна краще підтримувати інформаційно процес, який відбувається навколо визнання Православної Церкви.

Таку думку висловила релігійна оглядачка, публіцистка Тетяна Деркач в ефірі програми "Томос" на "5 каналі".

"Варфоломій робить усе можливе для визнання ПЦУ в світі. Максимально можливе, що припустимо в рамках дипломатії, в рамках приватних стосунків між Предстоятелями. В рамках тієї економічно-фінансової ситуації, в якій перебувають ті чи інші помісні Церкви. Там усе чудово розуміють в Константинополі. Вже кілька десятків років Варфоломій вибудовував особисті стосунки з кожним Предстоятелем", – пояснила Деркач.

Вона висловила переконання, що іноді Україні навіть не варто втручатися в цей процес.

"Ми його маємо підтримувати інформаційно, маємо бачити, що в тій чи іншій ситуації в нас наполовину повна склянка, ніж порожня. Тому що для ресурсів Московського Патріархату наші склянки завжди порожні. І ми маємо показувати ці дрібні і часто непомітні жести, позитивні для нас", – зазначила Деркач.

Експерт наголосила, що в інформаційному полі у боротьбі з фейками стосовно ПЦУ українська сторона програє.

"Все, що стосується ресурсів інформаційних, підпорядкованих Московському Патріархату, вони дуже швидко представляють свій погляд на ситуацію, розповсюджують її кількома мовами – це те, чого немає поки в ПЦУ. Це напрямок, який потрібно розвивати ПЦУ", – пояснила релігійна оглядачка.

На запитання, що буде з ПЦУ в умовах нових політичних реалій, Деркач зазначила, що на її думку, радикально змінювати вектор у церковних питаннях президент не буде.

А стосовно того, чого очікує Московський Патріархат від Зеленського, відповіла: "Перше, на що розраховують представники МП – скасування тих законів, які їх дуже дратують: про перейменування релігійних організацій, які належать до УПЦ МП. Вони цього не хочуть, бо розуміють, що сьогодні після 2014 року це спричинить великі репутаційні втрати, які виллються у втрату прихожан. Але церковна політика – питання не президента, а вже більше парламенту".

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/75620/

Следующая новость
Предыдущая новость

10 простых способов улучшить интерьер квартиры Качественное теплотехническое оборудование от фирмы Opeks Energy Самая точная информация об офшорах Русский язык - самый привычный и самый сложный школьный предмет Как бороться с детскими страхами?

Публикации