Патріарх Варфоломій не підтримав ініціативу Москви щодо проведення всеправославного Собору в Йорданії

03.01.2020 22:08 0

Патріарх Варфоломій не підтримав ініціативу Москви щодо проведення всеправославного Собору в Йорданії

Вселенський Патріарх Варфоломій не підтримав ініціативу Московського Патріархату, викладену в листі до нього Патріархом Єрусалимським Феофілом, про проведення всеправославного собору в Йорданії, де б мало серед інших розглядатися «українське питання».

Про це написав Панайотис Андріопулос у своєму блозі на ресурсі «Світло Фанара», повідомляє Укрінформ.

«Вселенський Патріарх відповів на лист Феофіла Єрусалимського грецькою і суворим тоном, вважаючи Єрусалимського Патріарха абсолютно некомпетентним для таких кроків», - йдеться у тексті.

Андріопулос вказує, що Патріарх Єрусалимський Феофіл написав листа Вселенському Патріарху, в якому виступив з ініціативою проведення всеправославного Собору в Йорданії «за пропозицією Московського Патріархату». При чому лист був написаний не грецькою, а англійською мовою, що за даними автора блоку, відбувається вперше.

Андріопулос зазначив, що ініціатива проведення всеправославного Собору в Йорданії не була підтримана більшістю предстоятелів, у т.ч. й тих, що раніше висловився проти автокефалії ПЦУ.

Єрусалимський Патріарх Феофіл відвідував з візитом Москву в листопаді минулого року. Після чого у Московському Патріархаті висловили надію, що він «стане гарантом і свідком єдності православ'я», а також «зуміє подолати наслідки беззаконних дій щодо української церкви».

Проведення Всеправославного Собору в Аммані, який начебто мав на меті розв'язання існуючої кризи у православному світі та зібрання якого ініціювали в Москві, як прогнозували деякі експерти, мав стати майданчиком для ревізії питання української автокефалії.

Патріарх Варфоломій не підтримав ініціативу Москви щодо проведення всеправославного Собору в Йорданії

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/constantinople_patriarchy/78401/

Следующая новость
Предыдущая новость

Адвокат по разводам: как правильно выбрать специалиста и не допустить ошибку? Азартные игры и священное писание Универсальное и комфортное онлайн казино Виртуальный мир сказочных приключений Быть уверенным в качестве – заказывать работы на «Курсовичок»

Публикации