Патріарх Варфоломій: Наш обов’язок - повернути Київ та Скоп’є до канонічного порядку та правди

15.06.2018 18:14 9

Патріарх Варфоломій: Наш обов’язок - повернути Київ та Скоп’є до канонічного порядку та правди

Перед Вселенською Патріархією стоїть зобов’язання і відповідальність повернути народи України та Македонії до істини і канонічних рамок Церкви. Про це заявив Патріарх Варфоломій у день своїх іменин, 11 червня, під час Літургії у патріаршому храмі св. Георгія на Фанарі.

«Існування розколу не є аргументом, щоб позбавляти увесь народ звязків з церковною правдою та канонічністю, заперечуючи нашу відповідальність перед Богом і історією, а навпаки радше стимулом для пошуку спасительних та об’єнуючих рішень», - сказав православний першоєрарх.

«Коли Церква-Мати шукає шляхи спасіння наших братів з України та Скоп’є (Македонії – ред), вона сповнює свій апостольський обовязок. Наш обовязок та вдповідальність є привести ці народи назад до церковної правди і канонічного порядку. Тому те, що посідає Вселенський Патріархат, він посідає для добра цілого світу і пропонує всім народам без винятку. У цьому контексті існує і міжхристиянський діалог, який діє «у любові і правді», - наголосив Вселенський Патріарх.

Нагадаємо, що до Всесенського Патріарха звернулися представники української влади та Церков з проханням надати Томос про автокефалію УПЦ. Патріарх Філарет та Президент сподіваються, що українське питання Костантинополь вирішить позитвно до святкування 1030-ліття хрещенння Русі-України.

Як вже інформувала РІСУ, 30 травня Константинопольський Патріархат взяв до уваги звернення прем’єра Македонії Зорана Заєва з проханням вирішити долю Македонської Церкви. На думку експертів, Патріарх Варфоломій скоріш за все разом з українським розглядатиме ще й македонське питання.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/constantinople_patriarchy/71484/

Следующая новость
Предыдущая новость

Музыка группы Король и Шут Переваги курортного селища В УАПЦ кажуть, що продали не монастир, а лише частину комплексу Червоногородського замку Євреї та німці відкриють у Дніпрі виставку, присвячену геноциду ромів Зачем соблюдать пост и почему вообще следует поститься?

Публикации