Парламент оприлюднив звернення президента до Вселенського патріарха щодо автокефалії, а також проект постанови на його підтримку

18.04.2018 17:23 6

Парламент оприлюднив звернення президента до Вселенського патріарха щодо автокефалії, а також проект постанови на його підтримку

У тексті звернення, яке підтримав єпископат УПЦ Київського Патріархату і УАПЦ, говориться:

"Ваша Всесвятосте!

Христос воскрес!

Звертаюся до Вашої Всесвятості, Вселенського Патріарха і лідера православного світу.

Як глава держави Україна, який представляє її громадян, - в тому числі і тих, які належать до української православної спільноти, які, завдяки Хрещенню, отриманому від Константинопольської Матері-Церкви 1030 років тому, сповідують православну християнську віру - прошу Вас надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні.

Цей довгоочікуваний документ стане не лише торжеством Православ'я, але й актом глибокої історичної справедливості, бо саме із Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри.

Цей довгоочікуваний документ ще більше укріпить релігійну свободу в Україні та міжконфесійний мир, посилить права та свободи громадян.

Цей документ піднесе на нові висити повагу та авторитет Вселенського Патріарха серед українців.

Ви, Ваша Всесвятосте, – єдина особа у світі, яка має канонічне право і законну владу вирішувати такого роду питання.

Вся наша нація дивиться на Вас з благоговінням та надією, бо саме у Ваших силах - дарувати нам єдність, мир і згоду, яких ми так потребуємо і яких ми так довго були позбавлені.

Ваше благословення, рівно як і грамота, надана нашій українській Церкві, довершать утвердження незалежності і самостійності України у духовному вимірі.

І знову, як і раніше, ми завдячуватимемо цим Матері-Церкві і особисто Вам, Ваша Всесвятосте.

Сподіваюся і вірю, що Ви, мудрий і справедливий пастир, не відмовите у благословенні і довгоочікуваному благодіянні Вашим духовним чадам, українцям, вірним нашій Церкві-Матері.

І я особисто залишаюся сповненим глибокої поваги до Вас особисто, вірності Православ'ю і відданості Церкві-Матері.

Петро ПОРОШЕНКО
Президент України
Його Всесвятості,
Вселенському Патріарху Варфоломію,
Архієпископу Константинополя –
Нового Рима
м. Стамбул
"

Очікується, що 19 квітня Верховна Рада України підтримає це звернення президента до Вселенського патріарха. Про це журналістам заявив голова фракції "Блоку Петра Порошенка" Артур Герасимов після зустрічі керівників фракцій із главою держави. Проект постанови про підтримку звернення вже зареєстровано в парламенті керівниками більшості фракцій.

Фото Facebook

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Изготовление бумажных пакетов с логотипом Реклама и эффективное развитие интернет ресурсов Где найти оригинальный контент от Гаминатор? Сотни видов напольного покрытия от мировых брендов УПЦ КП звітувала про переговори з Константинополем щодо автокефалії

Публикации