Папа Франциск скасував «папську таємницю» у справах, що стосуються сексуальних зловживань

20.12.2019 4:29 0

Папа Франциск скасував «папську таємницю» у справах, що стосуються сексуальних зловживань

Цим рішенням цивільним слідчим органам надається доступ до свідчень, отриманих під час церковних процесів, повідомляє Радіо Ватикану.

Два документи, яким судилося залишити вагомий слід в історії: Папа Франциск скасував «папську таємницю» у випадках сексуального насильства та зловживання щодо неповнолітніх, скоєних представниками духовенства, а також вирішив змінити норму щодо злочину дитячої порнографії, зараховуючи до категорії “delicta graviora” – найважчих злочинів – зберігання та розповсюдження порнографічних зображень з участю неповнолітніх до досягнення 18 років.

Перший і важливіший документ – це рескрипт, підписаний Державним Секретарем П'єтро Пароліном, в якому повідомлено, що 4 грудня цього року Папа вирішив скасувати «папську таємницю» стосовно заяв, судових процесів та рішень щодо злочинів, згаданих у першій статті нещодавно опублікованого Апостольського Листа у формі Motu Proprio «Vos estis lux mundi», тобто, йдеться про випадки насильства та сексуальні акти, що здійснюються під погрозою чи зловживанням владою; випадки зловживання дітьми та уразливими особами; випадки дитячої порнографії; випадки незаявлення та прикриття винуватців у зловживаннях з боку єпископів та генеральних настоятелів чернечих чинів та згромаджень.

Нова норма уточнює, що «інформація опрацьовується таким чином, аби гарантувати її захист, цілісність та конфіденційність», встановлені Кодексом Канонічного Права, щоб захистити «добру репутацію, престиж та приватну сферу» залучених осіб. Але ця «службова таємниця», як зазначається в документі, «не повинна перешкоджати виконанню зобов'язань, встановлених на кожному місці цивільними законами», включаючи обов’язки заявлення, «ані здійсненню виконавчих запитів цивільної судової влади». Окрім того, ні на заявників, ні на потерпілих, ані на свідків «не може накладатися жодне зобов’язання зберігати мовчання» стосовно фактів.

Другий рескрипт, підписаний кардиналом Пароліном та Префектом Конгрегації Віровчення кардиналом Луїсом Ладарією Феррером, повідомляє про зміни трьох статей Motu Proprio «Sacramentorum sanctitatis tutela» (2001 р., зміненого 2010 року). Постановлено, що до найважчих злочинів, зарезервованих для рішення Конгрегації Віровчення, зараховується придбання, володіння або поширення, з наміром розпусних дій, порнографічних зображень неповнолітніх, що не досягли вісімнадцяти років, здійснені представником духовенства будь-яким способом та будь-яким знаряддям». До сьогодні ця межа становила 14 років.

І, врешті, в іншій статті допускається, що в справах, які стосуються цих важчих злочинів, роль «адвоката та прокурора» можуть виконувати також вірні миряни, що здобули докторський ступінь з канонічного права, а не тільки священики, як це було раніше.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/vatikan/78231/

Следующая новость
Предыдущая новость

Знаменитые «камни преткновения» начали устанавливать в Украине Большой выбор махровых полотенец Стильний жіночій одяг за кращими цінами Оригинальные памятники в Запорожье: как подобрать дизайн надгробья для умершего близкого Лучшие лицензионные игровые автоматы с казино Вулкан

Публикации