Папа Римський підтримав УГКЦ у полеміці з РПЦ і відзначив роль УГКЦ у примиренні народів

04.07.2018 13:03 24

Папа Римський підтримав УГКЦ у полеміці з РПЦ і відзначив роль УГКЦ у примиренні народів

Верховний архієпископ УГКЦ Святослав розповів папі Франциску про мученицький шлях свідчення УГКЦ, яке було «свідченням єдності Христової Церкви першого тисячоліття з часу Хрещення святого Володимира й особливим свідченням мучеників та ісповідників за церковну єдність у XX столітті». «Цей мученицький шлях нашої Церкви – визнання особливої місії наслідників апостола Петра як видимих служителів єдності Христової Церкви», – наголосив глава УГКЦ у розмові з Франциском.
Особливу увагу Святослав приділив стосункам УГКЦ з іншими Церквами-спадкоємницями Володимирового Хрещення. Він розповів Франциску про болючий факт поділу між Православними Церквами в Україні та непоодинокі «ганебні факти інструменталізації Святих Тайн, зокрема Хрещення, для приниження або заперечення християнської ідентичності вірних певних конфесій».

Папа Римський підтримав УГКЦ у полеміці з РПЦ і відзначив роль УГКЦ у примиренні народів

Під час розмови Святослав ще раз висловив Франциску позицію УГКЦ щодо переговорів, які ведуться між Православними Церквами та Константинопольським Патріархатом у справі зцілення поділів й об’єднання українського православ’я: «Ми позитивно оцінюємо зусилля щодо подолання поділу в українському православ’ї відповідно до древньої засади salus animarum lex suprema est. Одночасно вважаємо ці процеси внутрішньою справою православної сторони і в жодному випадку не втручаємося в ці процеси й не беремо участі в їх проведенні. Ми переконані, що світська влада повинна забезпечувати необхідні умови для вільного розвитку усіх Церков у нашій державі та неприпустимо з її боку трактувати будь-яку Церкву як державну».

Слід зазначити, що голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв) постіно звинувачує греко-католиків і владу України в намаганні ввести православних в унію з Римом через об'єднання в єдину автокефальну помісну Церкву.

У ході розмови глава УГКЦ заторкнув тему так званого уніатизму. Він пригадав, що УГКЦ ще в 1993 році пережила процес рецепції Баламандської угоди та відкидає уніатизм як метод у досягненні єдності в Христовій Церкві. «Зокрема, очевидним є факт, що найбільшим актом уніатизму у ХХ столітті був Львівський псевдособор 1946 року. Звинувачення УГКЦ в уніатизмі через активну екуменічну позицію та намагання шукати шляхи для єднання з православними – це ніщо інше, як маніпулювання істиною. Східні Католицькі Церкви самі в собі не є “якимось методом”, але живими членами Христової Церкви, які не лише мають право на існування, але покликані до місійної та євангелізаційної діяльності», – наголосив Святослав, заочно відповідаючи на звинувачення з боку РПЦ в уніатизмі.
Папа Франциск подякував Українській Греко-Католицькій Церкві за її мучеництво «як ісповідь християнської віри та свідоцтво того, що намісник апостола Петра має особливу місію служіння єдності між християнами». Він запевнив свою підтримку УГКЦ і висловив вдячність за її динамічний розвиток й екуменічну відкритість. Франциск погодився, що будь-які закиди у сторону УГКЦ щодо уніатизму абсолютно безпідставні, наголошує сайт УГКЦ.

Папа Римський підтримав УГКЦ у полеміці з РПЦ і відзначив роль УГКЦ у примиренні народів

Папа також подякував УГКЦ за активну участь у розбудові українського суспільства на засадах соціальної доктрини Католицької Церкви, її невтручання в політичний процес і плекання справжнього християнського патріотизму, який в жодному випадку не можна інструменталізувати чи маніпулювати ним у досягненні певних церковних чи ідеологічних цілей. Папа Франциск високо оцінив дистанціювання УГКЦ від крайнього націоналізму та засудження нею фактів ксенофобії і расизму.
Франциск висловив свою близькість до українського народу, який як жертва несправедливої агресії переживає болючий момент своєї історії. Він запевнив у своїй молитві та постійній пам’яті.
Особливу увагу папа приділив темі польсько-українського примирення, зокрема в рік, коли обидва народи відзначають ювілеї: 100-річчя відновлення своєї державності та 75-річчя Волинської трагедії. Він подякував главі УГКЦ за книгу «Діалог лікує рани», яка, на його думку, є важливим внеском у зцілення ран минулого у стосунках між двома народами. Папа підтримав ідею підготовки тексту спільного послання між РКЦ та УГКЦ у Польщі й Україні та проголошення святого папи Івана Павла ІІ покровителем українсько-польського примирення.
Глава УГКЦ запевнив папу Римського, що УГКЦ супроводжуватиме його та всіх учасників спільної екуменічної молитви за мир на Близькому Сході, яка відбудеться 7 липня в м. Барі (Італія). Папа запевнив, що під час цієї молитви він також пам’ятатиме і про Україну. «Під час екуменічної молитви в місті Барі я молитимусь і пам’ятатиму про Україну», - цитує сайт УГКЦ папу Франциска.
Він цілком підтримав ідею Святослава провести наступного року в Римі зустріч Східних Католицьких Єпископів Європи (COCE) та запевнив свою в ній участь. Головною темою буде «Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи сьогодні».
На закінчення аудієнції предстоятель УГКЦ подарував Папі книгу «Переслідувані за правду» видання Українського католицького університету і попросив його апостольського благословення для українського народу.
Під час робочого візиту до Ватикану 2–3 липня глава УГКЦ також зустрівся з кардиналом П’єтро Пароліном, державним секретарем Апостольської столиці, й архиєпископом Поль Річардом Галлагером, відповідальним за міждержавні відносини. Зустріч відбулася на прохання глави УГКЦ.

Папа Римський підтримав УГКЦ у полеміці з РПЦ і відзначив роль УГКЦ у примиренні народів

Під час зустрічей сторони обговорили суспільно-політичну ситуацію та міжцерковні відносини в Україні. Окрему увагу було присвячено ролі та місії УГКЦ у побудові справедливого суспільства та її участі в житті громадянського суспільства в Україні.
Верховний архієпископ Святослав ще раз засвідчив позицію УГКЦ щодо переговорів, які ведуться між Православними Церквами та Константинопольським Патріархатом у справі зцілення поділів і міжнародного визнання українського православ’я. Зокрема було обговорено роль Української держави в цьому процесі та наслідки для душпастирського служіння УГКЦ.
Кардинал Паролін запевнив повну підтримку для УГКЦ збоку Апостольської столиці та висловив вдячність за євангельську турботу у збереженні і свідченні єдності Христової Церкви довкола служіння наступника апостола Петра.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Только в казино Олигарх автоматы работают на вас! Проточные фильтры высокого качества BREXIL MIX − отличный водорастворимый комплекс микроэлементов для растений Превосходства микрокредита онлайн в Украине Создание и обслуживание мини АЗС

Публикации