Папа назвав поширення фейків - «тяжким гріхом»

18.12.2017 17:48 6

Папа назвав поширення фейків - «тяжким гріхом»

Папа Римський Франциск закликав журналістів висвітлювати новини спокійно, точно і повно, розкритикувавши поширення недостовірної інформації і прагнення ЗМІ до сенсаційності. Як повідомляє радіо Ватикану, понтифік сказав про це 16 грудня на зустрічі з італійськими журналістами.

«Немає потреби впадати у «комунікаційні гріхи»: дезінформацію, одностороннє висвітлення події, що містить ознаки сенсаційності, чи наклеп, витягування старих, давно минулих речей. Це дуже тяжкі гріхи, які завдають шкоди серцю журналіста й іншим людям», – сказав папа Франциск.

Понтифік додав, що місія журналістів – точне інформування, надання людям фактів, максимально наближених до реальності. «Ваш вільний і відповідальний голос є фундаментальним для росту суспільства, яке хоче називатися демократичним», – сказав він.

Папа Франциск наголосив, що у нинішній час, коли панує прагнення до швидкої подачі інформації і сенсацій, яким бракує точності і повноти, до пересичення емоціями замість вдумливих розмірковувань, гостро відчувається потреба у надійній інформації, з перевіреними даними і новинами, мета яких не розважати чи вражати, а створити у читачів критичний підхід, який дасть їм змогу ставити правильні питання і робити обґрунтовані висновки.

Як інформує Радіо Свобода, нещодавно один із провідних словників англійської мови – Collins English Dictionary назвав вислів fake news (неправдива новина) словосполученням року. За останній рік словосполучення fake news різко набрало популярність. Частота його використання зросла більш ніж у три рази.

Сам словник Collins English Dictionary пояснює вислів fake news як «неправдиву, нерідко сенсаційну інформацію, яку поширюють під виглядом новини». Словосполучення увійде в наступну друковану версію словника.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/vatikan/69417/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучше товары для сада и огорода Как выиграть в Пари Матч игровые автоматы businesslink.org.ua? Инвестиции в развитие гостиничного бизнеса Беларуси Прекрасный женский пол и онлайн казино Вулкан Волонтери передали Святогірській лаврі 10 тон гуманітарної допомоги для переселенців

Публикации