Папа закликав священиків до коротких і підготовлених проповідей

08.02.2018 16:36 6

Папа закликав священиків до коротких і підготовлених проповідей

Через читання з Євангелія та проповідь під час Літургії Слова Бог веде діалог зі своїм людом, і якщо ми займемо позицію слухання Божого Слова, то через нього навернемося й будемо перемінені. Так Папа Франциск підсумував своє повчання, виголошене під час загальної аудієнції 7 лютого 2018 року у залі Павла VI у Ватикані.

У цьому контексті Глава Католицької Церкви наголосив, що той, хто проповідує, повинен «добре звершувати своє служіння», чинячи дійсну послугу всім, хто бере участь у Божественній Літургії, «але також і ті, які слухають, повинні виконати належне їм», насамперед «надаючи відповідну увагу», уникаючи суб’єктивних претензій і пам’ятаючи про те, що кожен проповідник «має свої сильні сторони та обмеження».

«А той, хто виголошує проповідь, повинен усвідомлювати, що не робить якусь власну чинність, але проповідуючи, дає голос Ісусові, проповідує Ісусове слово. Проповідь повинна бути підготованою та короткою», – зауважив Папа, розповівши, як одного разу батько одного священика хвалився, що, мовляв, дуже задоволений, бо «разом з друзями знайшов церкву, де під час Святої Меси нема проповіді».

«Як же часто, – сказав він, – можемо побачити, як під час проповіді дехто задрімає, інші розмовляють або виходять викурити сигарету… Так, це правда, і ви це добре знаєте. Тому прошу, щоб проповідь була короткою, але добре підготованою. Як готується проповідь, дорогі священики, диякони та єпископи? Молячись, вивчаючи Боже Слово та готуючи ясний і короткий синтез, що не повинен тривати довше ніж 10 хвилин».

Підсумовуючи, Папа підкреслив, що під час Літургії Слова Бог провадить діалог зі своїм людом, який «слухає Його уважно та шанобливо», розпізнаючи Його «присутнім і діючим». Тож якщо займемо позицію слухання Доброї Новини, вона наверне нас і перемінить, зробивши здатними «змінити себе самих і світ». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/vatikan/70021/

Следующая новость
Предыдущая новость

Курс валют – выгодный обмен в Днепре Тренажеры для повсеместного использования Баптисти відзначили 150-річчя церкви у Кропивницькому Мебель на заказ в Киеве от компании «Эфес» Херсонці: боєць АТО повісився після сповіді у священика УПЦ

Публикации