Папа закликав Варфоломія І до єдності через діалог, молитву та служіння

01.12.2019 2:33 3

Папа закликав Варфоломія І до єдності через діалог, молитву та служіння

З нагоди празника Небесного покровителя Константинопольського патріаршого осідку, Глава Католицької Церкви надіслав вітання Патріархові Варфоломію І, висловивши побажання, що дедалі більше зміцнюватиметься «багатообіцяюча подорож» до єдності, започаткована католицькою і православними Церквами.

«Не припиняти наші зусилля й трудитися задля відновлення повного сопричастя між християнами Сходу та Заходу» є «моїм особистим та всієї Католицької Церкви рішучим наміром». У цьому Папа Франциск запевняє Константинопольського Патріарха Вартоломея І у посланні, надісланому йому з нагоди празника покровителя патріаршого осідку святого Апостола Андрія Первозванного.

В рамках традиційного обміну делегаціями з нагоди урочистості святих Петра і Павла та празника святого Андрія, до патріаршої резиденції в Стамбулі прибула офіційна ватиканська делегація, очолювана кардиналом Куртом Кохом, Головою Папської Ради сприяння єдності між християнами. Представники Святішого Отця в суботу, 30 листопада 2019 р., взяли участь в урочистій Божественній Літургії в патріаршому храмі святого Юрія, наприкінці якої кардинал Кох зачитав послання від Папи, який «з великою духовною радістю» та в «глибокій спільності віри й любові» єднається з учасниками святкувань.

Покликаючись на сорокаріччя заснування змішаної міжнародної комісії богословського діалогу між католицькою і православними Церквами, Єпископ Римf згадує про численні «значущі кроки вперед», складаючи свою особисту подяку всім, хто в минулому й тепер присвятив себе цій праці.

Бажаючи розділити з «дорогим братом у Христі» свої сподівання та почуття, Папа ділиться тим, що вважає «актуальним викликом», який стоїть перед вірними обох Церков. Він повторив запитання, яке 30 листопада 1979 року в своїй промові, виголошеній в храмі святого Юрія на Фанарі, поставив святий Іван Павло ІІ, звертаючись до Патріарха Димитрія І, кажучи, що «питання, яке ми повинні собі ставити, не є: чи ми можемо відновити повне сопричастя, але: чи маємо право залишатися поділеними?».

У цьому контексті Глава Католицької Церкви вказує на те, що старання на користь «відновлення повного сопричастя між католиками й православними» не обмежуються лише богословським діалогом, але охоплюють також «інші канали церковного життя». Взаємні стосунки підтримуються через «автентичні жести взаємної пошани» та через «вірність слову нашого Єдиного Господа Ісуса Христа та бажання разом перебувати в Його любові».

«Наше зближення зростає та посилюється, – додає Папа, – щоразу, коли пам’ятаючи про єдине хрищення, через яке ми були відроджені, про єдину віру, що нас надихає, та про єдиного Святого Духа, Який нас провадить, ми молимося одні за одних і молимося разом як брати». Врешті, взаємні стосунки є «зрілими» тоді, коли дослухаючись до Христового наказу нести Євангеліє кожному створінню та оздоровляти недужих, «католики й православні спільно трудяться над звіщенням Доброї Новини та служінням потребуючим».

За словами Єпископа Рима, численні спільні ініціативи вже свідчать про «багатообіцяючу подорож», яку католицька й православні Церкви започаткували до повного сопричастя, однак, Папа заохочує також дедалі більше, також і в «місцевих контекстах», посилювати «щоденний діалог любові та життя через спільні духовні, душпастирські, культурні й харитативні проекти». Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/interchurch_relations/78000/

Следующая новость
Предыдущая новость

Какие ледоходы рекомендуют старикам и женщинам? Скачать спокойную музыку для фона Большой выбор красивых и долговечных кроваток в интернет-магазине detyam-shop.com.ua Купить трафик на сайт Мужские зимние пуховики в Астане

Публикации