Папа-емерит Венедикт XVI зустрівся з учасниками Синоду УГКЦ

11.09.2019 22:50 0

Папа-емерит Венедикт XVI зустрівся з учасниками Синоду УГКЦ

10 вересня у монастирі Mater Ecclesiae Папа-емерит Венедикт XVI прийняв делегацію Священного Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся у Римі 1-10 вересня.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ

На початку Патріарх Святослав представив Папі митрополитів УГКЦ з різних континентів світу та секретаря Синоду УГКЦ. Він розповів про роботу Синоду та пояснив головну тему, над якою роздумували його учасники.

“Саме тут, у Римі, наші єпископи зібралися на Синод, щоб засвідчити нашу єдність із наступником Апостола Петра”.

Глава УГКЦ наголосив, що “наша Церква зберігає у своїй ідентичності пам’ять про неподілену Церкву і нашою місією є бути свідками цієї єдності”. Власне це було причиною переслідувань УГКЦ в часи радянської влади, “коли найбільшим злочином була саме вірність наступнику апостола Петра”.

Блаженніший Святослав також розповів Папі-емериту про глобальний вимір УГКЦ, її відкритість для всіх, хто бажає “жити духовністю візантійської традиції у її єдності з усією Католицькою Церквою”.

Папа-емерит Венедикт XVI поцікавився, зокрема, в українських єпископів з діаспори про стан душпастирства у їхніх єпархіях в умовах сучасних міграційних викликів. Владика Богрис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, розповів Папі-емериту про розвиток Паризької єпархії, а також про своє нове служіння вірним УГКЦ в США.

Окрему увагу у спілкуванні із Його Святістю було присвячено ситуації в Україні, зокрема звільненню політичних в’язнів Кремля. Папа-емерит виявив свою обізнаність із ситуацією в Україні та запевнив в особистій підтримці та постійних молитвах за мир в Україні.

На завершення аудієнції з єпископами УГКЦ Венедикт XVI говорив про необхідність плекати та свідчити єдність у “сучасному поділеному та розпорошеному світі”. “Сучасний світ потребує єдності”, — наголосив Понтифік.

На пам’ять про візит Блаженніший Святослав подарував Папі-емериту презентаційне видання про історію УГКЦ, а також книгу-альбом з мозаїчними зображеннями собору Святої Софії в Римі та керамічну таріль із мозаїчним зображенням Христа-пантократора купола цього храму. У свою чергу понтифік вручив членам делегації Синоду УГКЦ пам’ятну медаль, випущену з нагоди його візиту на Святу Землю.

Нагадаємо, що з 1-10 вересня у Римі в українській колегії св. Йосафата проходив Синод Єпископів УГКЦ на тему «Сопричастя і єдність у житті та служінні УГКЦ». Синод розпочався Архієрейською Божественною Літургією у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі з нагоди ювілею 50-річчя освячення цієї святині. Наступного дня синодальних отців прийняв Святіший Отець Франциск.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/vatikan/77108/

Следующая новость
Предыдущая новость

Бесплатный сайт Финансовая помощь тем, кому это необходимо: кредиты онлайн Зарубежные лотереи Провайдер, который предоставляет качественные услуги Апостиль: подготовка документов для действия за рубежом

Публикации