Папа дякує УГКЦ за свідчення єдності Церкви та вважає безпідставними закиди щодо уніатизму

03.07.2018 19:43 9

Папа дякує УГКЦ за свідчення єдності Церкви та вважає безпідставними закиди щодо уніатизму

Сьогодні о 10.00 у домі Святої Марти у Ватикані відбулась зустріч Блаженнішого Святослава із Святішим Отцем Франциском. Зустріч відбулась з ініціативи та на прохання Глави УГКЦ з нагоди відзначення ювілею 1030-річчя Хрещення Русі-України.

Глава УГКЦ Патріарх Святослав розповів Папі Франциску про мученицький шлях свідчення УГКЦ, який став “свідченням єдності Христової Церкви першого тисячоліття з часу Хрещення святого Володимира та особливим свідченням мучеників та ісповідників за церковну єдність у XX столітті”.

“Цей мученицький шлях нашої Церкви є визнанням особливої місії наслідників апостола Петра як видимих служителів єдності Христової Церкви”, – наголосив Глава УГКЦ у розмові із Святішим Отцем, повідомляє сайт Київської архиєпархії УГКЦ з посиланням на Секретаріат Глави УГКЦ в Римі.

В ході розмови Глава УГКЦ торкнувся теми так званого уніатизму. Він пригадав, що УГКЦ ще у 1993 року пережила процес рецепції Баламандської угоди та, відповідно, відкидає уніатизм як метод у досягненні єдності в Христовій Церкві. “Зокрема, очевидним є той факт, що найбільшим актом уніатизму у ХХ ст. був Львівський псевдособор 1946 р. Закиди в сторону УГКЦ щодо уніатизму через її активну екуменічну позицію та намагання шукати шляхи для єднання з православними є нічим іншим, як маніпулюванням істиною. Східні Католицькі Церкви самі в собі не є “якимось методом”, але живими членами Христової Церкви, які не лише мають право на існування, але покликані до місйної та євангелізаційної діяльності”, – наголосив Блаженніший Святослав.

Папа Франциск, зі свого боку, подякував Українській Греко-Католицькій Церкві за її мучеництво “як ісповідь християнської віри та свідоцтво того, що намісник апостола Петра має особливу місію служіння єдності між християнами”. Він запевнив свою підтримку УГКЦ та висловив вдячність за її динамічний розвиток і екуменічну відкритість.

Святіший Отець погодився, що будь-які закиди в сторону УГКЦ щодо уніатизму є абсолютно безпідставними. Він також подякував УГКЦ за її активну участь у розбудові українського суспільства на засадах соціальної доктрини Католицької Церкви, її невтручання в політичний процес та плекання справжнього християнського патріотизму, який в жодному випадку не можна інструменталізувати чи маніпулювати ним в досягненні певних церковних чи ідеологічних цілей.

Папа Франциск високо оцінив дистанціювання УГКЦ від крайнього націоналізму та засудження нею фактів ксенофобії і расизму.

Святіший Отець також висловив свою близькість до українського народу, який як жертва несправедливої агресії, переживає болючий момент своєї історії. Він запевнив у своїй молитві та постійній пам’яті.

Особливу увагу папа Франциск приділив темі польсько-українського примирення, зокрема в рік коли обидва народи відзначають ювілей 100 річчя відновлення своєї державності та 70-ліття волинської трагедії. Він подякував Блаженнішому Святославу за книгу “Діалог лікує рани”, яка, на його думку, є важливим внеском у зцілення ран минулого у стосунках між двома народами. Папа підтримав ідею підготування тексту спільного послання між РКЦ та УГКЦ в Польщі та в Україні та проголошення св. Папи Івана-Павла ІІ покровителем українсько-польського примирення.

Глава УГКЦ запевнив Святішого Отця, що УГКЦ буде супроводжувати його та всіх учасників спільної екуменічної молитви за мир на Близькому Сході, яка відбудеться 7 липня у м Барі (Північ Італії). Папа запевнив, що під час цієї молитви він також буде пам’ятати і про Україну.

Він цілковито підтримав ідею Блаженнішого Святослава провести наступного року у Римі зустріч Східних Католицьких Єпископів Європи (COCE ) та запевнив свою участь. Головною темою буде “Екуменічна місія Східних католицьких Церков Європи сьогодні”.

На завершення аудієнції Предстоятель УГКЦ подарував папі книгу “Переслідувані за правду” видання Українського католицького університету, і попросив його апостольського благословення для українського народу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/71700/

Следующая новость
Предыдущая новость

Что посмотреть в Керчи Оптимальный вариант доставки из Китая- железнодорожные перевозки Глава УГКЦ: "Коли переможемо гріх... переможемо несправедливого агресора" Особенности складских тележек Не знаете, как достигнуть успеха в своем бизнесе, то вам необходимо высококачественное продвижение сайта

Публикации