Пам’ятник королеві Франції Анні Київській, такий як у Санлісі, встановлено у Києві

01.09.2017 12:59 6

Пам’ятник королеві Франції Анні Київській, такий як у Санлісі, встановлено у Києві

В Києві, біля станції метро «Арсенальна», відкрили копію пам’ятника королеві Франції Анні Київській.

Про це повідомляє у Фейсбуці Український інформаційний простір.

Пам’ятник у Києві

Оригінал монументу заввишки 2,5 метри з 2005 року стоїть у французькому місті Санліс.

Пам’ятник королеві Франції Анні Київській, такий як у Санлісі, встановлено у Києві

Пам’ятник у Санлісі

«Пам’ятник Анні є для мене особливим, адже має своєрідну енергетику. Цю постать можна вважати оберегом не лише Києва, але й усієї країни крізь віки. Мало хто знає, але саме завдяки зверненню французької громади зберегти Софію Київську – собор, який побудував батько Анни Ярослав Мудрий – радянська влада відмовилась від знесення цієї споруди у 1930-х роках», – сказав скульптор Микола Зноба.

За словами митця, прообразом доньки Ярослава Мудрого послужили кілька натурниць, а її сукня – це приблизний варіант одягу ХI століття. Скульптурою Анни Київської можна помилуватися на вулиці Івана Мазепи біля станції метро «Арсенальна».

Як вже РІСУ повідомляла, українці Франції щорічно відзначають День Анни Ярославни. У містечку Санліс, де жила і діяла донька Ярослава Мудрого Анна, королева Франції, традиційно відбувається День відзначення тисячолітніх зв’язків між Україною і Францією. Церкву в містечку Санліс українська греко-католицька єпархія придбала на гроші меценатів, переважно з України. Там організували Культурний Центр Анни Ярославни. Очолює єпархію владика Борис (Ґудзяк), правлячий архиєрей єпархії святого Володимира у Парижі для українців греко-католиків у Франції, Швейцарії та країнах Бенелюксу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_culture/68108/

Следующая новость
Предыдущая новость

УГКЦ організувала курс реабілітації для медиків Харківського військового госпіталю Поляки відреставрують низку архітектурних пам’яток Львова На Тернопільщині православні громади поділили церковний будинок УПЦ долучилась до свята річниці створення Національної поліції В Івано-Франківську освятять першу церкву для дітей

Публикации