ОСТАННІ ЧАСИ

13.02.2018 23:33 15

ОСТАННІ ЧАСИ

Ширяться чутки, що «ми ввійшли в апокаліптичний час і настали останні часи». І один з основних знаків цього - «неслухняність батькам», якої «раніше не було».

По-перше, згідно вчення Церкви, останні часи настали враз з приходом Христа у цей світ, тобто понад 2000 років тому. По-друге, Другий прихід, тобто апогей останніх часів, настане так, що ніхто і не помітить, як і говорив Христос: «Як було за днів Ноя: їли, пили, заміж виходили...» Тобто, все у всіх було нормально. Натомість, якщо хтось говоритиме, що вже прийшли апокаліптичні часи, то Христос відповідає: «Скажуть вам: Ось він тут! – або: Он він там! – не йдіть і не шукайте!» (Лк 17, 23). І також в іншому місці: «Про день же той чи годину – ніхто не знає: ні ангели на небі, ані Син, - тільки Отець» (Мк 13, 32). А всі знаки, які передуватимуть Другому Пришестю - це всі ті катаклізми чи злочини, які відбуваються на Землі від моменту Першого пришестя. І по-третє, щодо «неслухняності батькам», то колись помістив про це одну замітку. Варто глянути (додаток в кінці).

При цьому, на підставі цих «пророцтв», є заклики до молитви. А тому, критика ініціатора молитви сприймається «в штики». Проте, все навпаки – всі за молитву. Але не сумнівними з точки зору Церкви методами. «Ціль не виправдовує засобів» - це один з основних принципів морального вчення Церкви.

Так, хто з християн може бути проти молитви? Ніхто не проти. Але Богу не подобається маніпуляція і неправда, коли для правильної цілі використовуються неправдиві засоби, щоб зробити «ажіотаж».

Я лист читав, і добре знаю з історії, що таке «мілленаризми» та проголошення «кінця світу». Ось деякі цитати з листа:

«ми ввійшли в апокаліптичний час!» (коли ввійшли?), «Цим знаком є неслухняність батькам... Ще ніколи не було так, як тепер» (ось, значить ТЕПЕР ввійшли, а Церква вчить, що тоді, коли прийшов Христос. Не говорячи про те, що діти ЗАВЖДИ були непослушні батькам, просто старші себе тепер вважають кращими в дитинстві, ніж сьогоднішніх дітей), «Вади і гріхи, що названі тут, завжди існували у суспільстві, але як виняток» (звичайнісінька неправда, бувало і набагато гірше), «Які висновки? То є останній час, час Апокаліпсису!» (це про що? не про СЬОГОДНІШНІЙ час?). Ну і коментар організаторів: «Духовна Війна Останніх Днів».... Вибачайте, це типові гасла звичайнісінької мілленаристської секти. Молитися належить, і то гаряче, але використовувати для заохочення до молитви неправду - не буду говорити, хто є «батьком неправди»...

І врешті, додаток про молодь усіх часів (рос.):

Однажды, выступая перед общим собранием Медицинского общества города Портмунда (Англия), доктор Рональд Гибсон начал свой доклад четырьмя цитатами.

1: «Наша молодежь любит роскошь, она дурно воспитана, она насмехается над начальством и нисколько не уважает стариков. Наши нынешние дети стали тиранами; они не встают, когда в комнату входит пожилой человек, перечат своим родителям. Попросту говоря, они очень плохие».

2: «Я утратил всякие надежды относительно будущего нашей страны, если сегодняшняя молодежь завтра возьмет в свои руки бразды правления, ибо эта молодежь невыносима, невыдержанна, просто ужасна».

3: «Наш мир достиг критической стадии. Дети больше не слушаются своих родителей. Видимо, конец мира уже не очень далек».

4: «Эта молодежь растлена до глубины души. Молодые люди злокозненны и нерадивы. Никогда они не будут походить на молодежь былых времен. Младое поколение сегодняшнего дня не сумеет сохранить нашу культуру».

После того, как в аудитории раздались аплодисменты, доктор Гибсон открыл имена авторов цитат.

Первая заимствована у Сократа (470-399 гг. до н.э.), вторая у Гесиода (ок. 720 г. До н.э.), третье изречение принадлежит египетскому жрецу, жившему за 2000 лет до н.э., четвертая красуется на глиняном горшке возрастом свыше 3000 лет, обнаруженном недавно при раскопках Вавилона.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/blog/70086/

Следующая новость
Предыдущая новость

Офисная мебель – комплексные решения от компании Григ Церковные изделия высокого качества На Прикарпатті селяни звинувачують священика УПЦ КП у крадіжці 700 тис. грн Игровые аппараты Вулкан 777 Честность онлайн-казино — в лучшей версии рунета

Публикации