Оприлюднено ще одного листа патріарха Філарета до митрополита РПЦ

12.12.2017 17:34 9

Оприлюднено ще одного листа патріарха Філарета до митрополита РПЦ

Лист підписаний і направлений адресату того ж дня, що і лист до єпископату РПЦ - 16 листопада. Лист ним був отриманий, що було підтверджене.
"Як видно з цього листа, патріарх Філарет від початку в переговорах мав на увазі саме визнання автокефалії Української Православної Церкви, а не приєднання до Московського Патріархату (як намагалися противники трактувати його лист до РПЦ), - пише архієпископ Євстратій. - Враховуючи, що РПЦЗ (МП) є складовою частиною РПЦ, цей лист був добре відомий у Москві напередодні Архієрейського собору, що виключає думку, нібито там не знали, якими є бажання Патріарха Філарета".
Українська Православна Церква, яку має на увазі патріарх Філарет у листі, - це очолювана ним Церква, тобто УПЦ (МП), яка на Соборі у 1991 р. одноголосно висловилася за автокефалію, а у 1992 р. її частина об‘єдналася з частиною УАПЦ в єдину Українську Православну Церкву Київського Патріархату.
"Спроби промосковських інформаційних слуг трактувати лист як прохання до Москви щодо автокефалії «їхньої УПЦ», тобто Московського Патріархату в Україні - смішні та недолугі, адже сама ця структура офіційно не просить про автокефалію, вважаючи найкращим способом свого існування зараз - залежність від МП", - коментує листа Євстратій.
"Патріарх Філарет ніколи не визнавав і не визнає дійсними всі рішення про заборони і відлучення, прийняті Московським Патріархатом щодо нього як в Україні, так і в Москві, а тому є єдиним законним, канонічним православним українським архієреєм Київської кафедри, спочатку як Митрополит Київський (до 1995 р.), а потім і дотепер - як Патріарх", - йдеться далі у коментарі спікера УПЦ КП.
За словами архієпископа Євстратія, "цей лист, як і лист до цілого єпископату РПЦ, відображає «дорожню карту», яку Патріарх пропонував МП для того, щоб він, не «втрачаючи лице», міг вийти з кризи, в яку раніше завів себе неканонічними рішеннями. А саме - визнавши не дійсними від початку всі рішення про анафеми і заборони та нарешті давши позитивну відповідь на соборне звернення щодо автокефалії Церкви в Україні, яке МП формально все ще - 25 років! - «розглядає»".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Идеальный сон: выбираем ортопедический матрас Огромный список промышленного оборудования от российских и зарубежных брендов Фирменная обувь именитого бренда L'CARVARI Квартира начинается со входной двери Как заправить картридж?

Публикации