Оприлюднено ще одного листа патріарха Філарета до митрополита РПЦ

12.12.2017 17:34 9

Оприлюднено ще одного листа патріарха Філарета до митрополита РПЦ

Лист підписаний і направлений адресату того ж дня, що і лист до єпископату РПЦ - 16 листопада. Лист ним був отриманий, що було підтверджене.
"Як видно з цього листа, патріарх Філарет від початку в переговорах мав на увазі саме визнання автокефалії Української Православної Церкви, а не приєднання до Московського Патріархату (як намагалися противники трактувати його лист до РПЦ), - пише архієпископ Євстратій. - Враховуючи, що РПЦЗ (МП) є складовою частиною РПЦ, цей лист був добре відомий у Москві напередодні Архієрейського собору, що виключає думку, нібито там не знали, якими є бажання Патріарха Філарета".
Українська Православна Церква, яку має на увазі патріарх Філарет у листі, - це очолювана ним Церква, тобто УПЦ (МП), яка на Соборі у 1991 р. одноголосно висловилася за автокефалію, а у 1992 р. її частина об‘єдналася з частиною УАПЦ в єдину Українську Православну Церкву Київського Патріархату.
"Спроби промосковських інформаційних слуг трактувати лист як прохання до Москви щодо автокефалії «їхньої УПЦ», тобто Московського Патріархату в Україні - смішні та недолугі, адже сама ця структура офіційно не просить про автокефалію, вважаючи найкращим способом свого існування зараз - залежність від МП", - коментує листа Євстратій.
"Патріарх Філарет ніколи не визнавав і не визнає дійсними всі рішення про заборони і відлучення, прийняті Московським Патріархатом щодо нього як в Україні, так і в Москві, а тому є єдиним законним, канонічним православним українським архієреєм Київської кафедри, спочатку як Митрополит Київський (до 1995 р.), а потім і дотепер - як Патріарх", - йдеться далі у коментарі спікера УПЦ КП.
За словами архієпископа Євстратія, "цей лист, як і лист до цілого єпископату РПЦ, відображає «дорожню карту», яку Патріарх пропонував МП для того, щоб він, не «втрачаючи лице», міг вийти з кризи, в яку раніше завів себе неканонічними рішеннями. А саме - визнавши не дійсними від початку всі рішення про анафеми і заборони та нарешті давши позитивну відповідь на соборне звернення щодо автокефалії Церкви в Україні, яке МП формально все ще - 25 років! - «розглядає»".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Заказать нож для чистки овощей и фруктов Секрет популярности слот автоматов на просторах всемирной паутины Архієреї Української та Польської Церков відвідали Волинь, аби підтримати парафію спірного храму Когда дизайн становится произведением искусства Компрессорные станции по ценам производителя

Публикации