Оприлюднено звернення Президента до Вселенського Патріарха

18.04.2018 16:23 6

Оприлюднено звернення Президента до Вселенського Патріарха

На сайті Верховної Ради України зареєстровано проект Постанови (реєстр. № 8284) про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Документ поданий від імені низки депутатів різних фракцій. Ініціаторами виступили: Андрій Парубій, Ірина Геращенко, Оксана Сироїд, Артур Герасимов, Максим Бурбак, Андрій Тетерук, Олег Ляшко, Ірина Луценко, Олег Березюк та Юлія Тимошенко.

В пояснювальній записці депутати нагадують, що аналогічне звернення від Парламенту вже було ухвалено в червні 2016 року. Проте народні обранці зазначають, що з того часу змінились як зовнішні обставини (пройшов Всеправославний Собор на Криті), так і внутрішні (посилились суспільні запити на автокефальну об’єднану українську Церкву).

Також парламентарі окремо наголошують на пропагандистській діяльності та «підтримкці збройного втручання Росії на Сході нашої держави». Депутати вважають Томос довгоочікуваним документом, який є «актом глибокої історичної справедливості». Передбачається, що ухвалення Постанови та надання Томосу сприятиме укріпленню релігійної свободи в Україні та міжконфесійному миру, посиленню прав та свобод громадян.

Також на сайті Верховної Ради вже оприлюднене і саме звернення Президента. Порошенко наголошує, що Вселенський Патріарх - єдина особа у світі, яка має канонічне право і законну владу вирішувати такого роду питання.

Нагадаємо, вчора, 17 квітня, Президент України зустрівся з представниками депутатських фракцій у Верховній Раді і оголосив про намір звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія надати автокефальний статус для українських церков. Петро Порошенко також звернувся до парламентарів підтримати його звернення та ухвалити відповідну Постанову Верховної Ради.

ЗВЕРНЕННЯ

Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні

Ваша Всесвятосте!

Христос воскрес!

Звертаюся до Вашої Всесвятості, Вселенського Патріарха і лідера православного світу.

Як глава держави Україна, який представляє її громадян, - в тому числі і тих, які належать до української православної спільноти, які, завдяки Хрещенню, отриманому від Константинопольської Матері-Церкви 1030 років тому, сповідують православну християнську віру - прошу Вас надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні.

Цей довгоочікуваний документ стане не лише торжеством Православ'я, але й актом глибокої історичної справедливості, бо саме із Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри.

Цей довгоочікуваний документ ще більше укріпить релігійну свободу в Україні та міжконфесійний мир, посилить права та свободи громадян.

Цей документ піднесе на нові висити повагу та авторитет Вселенського Патріарха серед українців.

Ви, Ваша Всесвятосте, – єдина особа у світі, яка має канонічне право і законну владу вирішувати такого роду питання.

Вся наша нація дивиться на Вас з благоговінням та надією, бо саме у Ваших силах - дарувати нам єдність, мир і згоду, яких ми так потребуємо і яких ми так довго були позбавлені.

Ваше благословення, рівно як і грамота, надана нашій українській Церкві, довершать утвердження незалежності і самостійності України у духовному вимірі.

І знову, як і раніше, ми завдячуватимемо цим Матері-Церкві і особисто Вам, Ваша Всесвятосте.

Сподіваюся і вірю, що Ви, мудрий і справедливий пастир, не відмовите у благословенні і довгоочікуваному благодіянні Вашим духовним чадам, українцям, вірним нашій Церкві-Матері.

І я особисто залишаюся сповненим глибокої поваги до Вас особисто, вірності Православ'ю і відданості Церкві-Матері.

Петро ПОРОШЕНКО

Президент України

Його Всесвятості,

Вселенському Патріарху Варфоломію,

Архієпископу Константинополя –

Нового Рима

м. Стамбул

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/70851/

Следующая новость
Предыдущая новость

Самое выгодное предложение приобретения сжиженного газа Глава УГКЦ у Краматорську: «Парафії УГКЦ Східної України є дорогоцінними перлинами в короні Вселенської Церкви» Почаевская лавра продолжает молиться о "спасении России, о восстановлении православной монархии" Микола Томенко: «Музей Мазепи з’явиться у лаврі за будь-яких обставин» Европейское гражданство: кратчайший путь

Публикации