Окружний адмінсуд Києва розпочав слухання за позовом УПЦ до Міністерства культури щодо нереєстрації статутів

23.11.2017 17:15 9

Окружний адмінсуд Києва розпочав слухання за позовом УПЦ до Міністерства культури щодо нереєстрації статутів

Голова юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов повідомив, що цього дня на судове засідання представники Мінкульту з’явилися. За його словами, попереднє засідання, яке відбулося 22 лютого, представники Мінкультури проігнорували, хоча були повідомлені належним чином, та заперечень на позов до суду не надали.
«Неочікувано, але прогнозовано, сьогодні ”честь мундира” прийшли захищати пан Юраш (директор департаменту у справах релігій та національностей) та Папаяні (начальник відділу моніторингу та реєстрації статутів релігійних організацій)», — написав на своїй особистій сторінці в Фейсбук отець Олександр Бахов.
Проте, на переконання голови Юридичного відділу УПЦ, присутність чиновників «правову позицію це не підсилило», натомість був влаштований «балаган».
«Під час засідання, послухавши пана Юраша, в мене склалось враження, що Закон Про свободу совісті у нас обов’язковий тільки для заявників (для УПЦ), а не для Мінкультури. От захотів пан Юраш – зареєстрував статут, не захотів – не зареєстрував, захотів – відправив на доопрацювання, захотів – відправив на експертну раду, захотів… два роки розглядати статути – розглядають! І виявляється, що ніби УПЦ сама винувата і має доводити незаконність дій Мінкультури», — написав юрист.
УПЦ (МП) у своїх вимогах просить суд визнати дії та бездіяльність Мінкультури незаконними та зобов’язати відомство зареєструвати статути.
«Тому в даному випадку наголошую, якщо Мінкультури заперечує проти позову УПЦ (а вони заперечують), то обов’язок доказування правомірності свого рішення або бездіяльності (що ми маємо в нашому випадку), покладається на Мінкультури (п.2 ст. 71 КАСУ), — підкреслив протоієрей Олександр Бахов. — Чому вони два роки не реєстрували статути, якщо законом вставлено 3 місяці? Чому не відмовляють в реєстрації статутів?».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Экспертная оценка антикварных вещей по фото Стоматология Люми-Дент в Киеве на Оболони Gotslot - яркие автоматы и их полное описание Большой выбор качественных диванов по выгодным ценам в Тернополе Характеристика имплантации зубов

Публикации