Одна з найстаріших ікон світу прибула з Ватикану до собору УГКЦ Ужгорода

07.03.2018 15:05 3

Одна з найстаріших ікон світу прибула з Ватикану до собору УГКЦ Ужгорода

З 4 по 17 березня в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному Соборі віряни зможуть побачити нерукотворний образ Ісуса Христа, інформує uzhgorod.net.ua.

Унікальна ікона з благословення Папи Римського Франциска приїхала до Ужгорода. Де всі бажаючі можуть помолитися древній святині.

Спас Нерукотворний – це унікальна релігійна, культурна та історична пам’ятка. За словами дослідників, одна з найстаріших ікон Ісуса Христа, які збереглись до наших днів. Нерукотворна, означає, що не людина малювала образ.

Є різні версії походження ікони. За однією з них, християнська жінка Вероніка обтерла лице Ісуса, коли той йшов на Голгофу, аби хоч якось полегшити його страждання, а потім на шматку тканини з’явився святий лік.

Інша легенда розповідає нам про царя Едесси – Абгара. Правитель сильно хворів і коли почув про Ісуса, що творить дива, покликав його до себе. Ісус же передав хворому свій образ зображений на полотні, який вилікував царя.

Християни вірять в чудодійну силу ікони та приходять помолитися та попросити здоров'я для себе та рідних.

Сьогодні ця ікона зберігається у Папській захристії Секстинської Капелли. Щороку він виставляється для почитання після Вечірні у 5-ту неділю Великого посту в базиліці Святого апостола Петра, на балконі над монументальною статуєю святої Вероніки, яка тримає в руках хустину, на якій відбите Христове обличчя.

Додамо лише, що ікона в Україні не вперше.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_ceremonies/70349/

Следующая новость
Предыдущая новость

На Тернопільщині є унікальний храм шести віків, який двічі змінював місце розташування Спортивный топ Фонд “Папа для України” надав 500 тисяч євро на проекти відбудови Донбасу та соціального захисту переселенців Соответствие цены качеству Популярные молодёжные бренды: принт на одежде Streetwear

Публикации