Одна з найстаріших ікон світу прибула з Ватикану до собору УГКЦ Ужгорода

07.03.2018 15:05 6

Одна з найстаріших ікон світу прибула з Ватикану до собору УГКЦ Ужгорода

З 4 по 17 березня в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному Соборі віряни зможуть побачити нерукотворний образ Ісуса Христа, інформує uzhgorod.net.ua.

Унікальна ікона з благословення Папи Римського Франциска приїхала до Ужгорода. Де всі бажаючі можуть помолитися древній святині.

Спас Нерукотворний – це унікальна релігійна, культурна та історична пам’ятка. За словами дослідників, одна з найстаріших ікон Ісуса Христа, які збереглись до наших днів. Нерукотворна, означає, що не людина малювала образ.

Є різні версії походження ікони. За однією з них, християнська жінка Вероніка обтерла лице Ісуса, коли той йшов на Голгофу, аби хоч якось полегшити його страждання, а потім на шматку тканини з’явився святий лік.

Інша легенда розповідає нам про царя Едесси – Абгара. Правитель сильно хворів і коли почув про Ісуса, що творить дива, покликав його до себе. Ісус же передав хворому свій образ зображений на полотні, який вилікував царя.

Християни вірять в чудодійну силу ікони та приходять помолитися та попросити здоров'я для себе та рідних.

Сьогодні ця ікона зберігається у Папській захристії Секстинської Капелли. Щороку він виставляється для почитання після Вечірні у 5-ту неділю Великого посту в базиліці Святого апостола Петра, на балконі над монументальною статуєю святої Вероніки, яка тримає в руках хустину, на якій відбите Христове обличчя.

Додамо лише, що ікона в Україні не вперше.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_ceremonies/70349/

Следующая новость
Предыдущая новость

Идеальное казино с королевскими выигрышами Как правильно выбрать оружейный сейф? Принтер зажевывает бумагу – решение проблемы Заморожені овочі та фрукти - кладязь вітамінів під час Великоднього посту Школьные рюкзаки и канцелярские товары оптом

Публикации