Обрано нову дирекцію та голову Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США

16.04.2018 20:57 3

Обрано нову дирекцію та голову Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США

Звітно-виборчі збори Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А) відбулись 15 квітня. Під час засідань було підведено підсумки діяльности уступаючої Дирекції на чолі з відомим літературознавцем академіком Леонідом Рудницьким. Про це інформує прес-служба Товариства «Свята Софія» США.

В ході засідань було обрано нову Дирекцію у складі: о. Марко-Ярослав Семеген, Микола Рудницький, Оксана Кобулей, Ігор Шуст, Роман Кузик, та Управу Товариства, до якої увійшли: Ірина Курилець, Секретар; Галина Келлер, Скарбник; Альберт Кіпа, Заступник Голови.

Головою Товариства обрано Ірину Іванкович, дотеперішню Екзекутивну директор ТСС А. Новообрана Голова народилася на Тернопільщині. Закінчила Варшавський університет (Інститут прикладного мовознавства), отримавши диплом маґістра в царині перекладу. 2012 року захистила з відзнакою (summa cum laude) докторську дисертацію в Українському Вільному Університеті в Мюнхені. Автор низки наукових статтей українською, польською та англійською мовами в царині лінгвістики та літературознавства, член НТШ А. Упорядник, редактор та перекладач книг. Двотомник її авторства «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство» здобув нагороду «Найкраща книга форуму видавців» 2016 року у Львові. Ініціятор благодійних літніх шкіл англійської мови на батьківщині Патріярха Йосифа Сліпого, організатор Школи англомовних християнських аніматорів, Директор Центру студій спадщини Патріярха Йосифа Сліпого у Філадельфії. Ірина Іванкович стала п’ятою Головою Товариства. Попередньо американське Товариство «Свята Софія» очолювали: Патріярх Йосиф Сліпий (1974-1984), д-р Романа Навроцька (1984-1999), проф. Альберт Кіпа (1999-2004), академік Леонід Рудницький (2004-2018), якому за довголітнє та віддане служіння було надано звання Почесного Голови Товариства.

Релігійне Товариство українців католиків «Свята Софія» США було засновано 24 квітня 1974 року декретом Патріярха Йосифа Сліпого. Товариство «Свята Софія», як його бачив Блаженніший Йосиф, «піклуватиметься нашою богословською наукою, нашими різними галузями знання, воно розвиватиме таланти, піддержуватиме їх в їхньому розвиткові, заохочуватиме розвивати Божі духовні дари, щоб не закопувати їх під впливом негожих часів. Велике це завдання і Товариство Св. Софія є першим таким українським Товариством в наших модерних часах з такою благородною і благословенною ціллю». Сьогодні свою працю американське Товариство здійснює згідно з цим заповітом свого фундатора Блаженнішого Патріярха Йосифа та вірно і віддано служить Українській Католицькій Церкві й українському народові. Товариство надавало і продовжує надавати численні стипендії для студентів богослов’я й історії Церкви, видало ряд наукових і популярних праць англійською і українською мовами, зорганізувало низку наукових конференцій та спонсорували численні публікації про українську духовість, історію, літературу та культуру.

Найвагомішим осягом Товариства є спорудження Музейно-меморіяльного комплексу Патріярха Йосифа в с. Заздрість на Тернопільщині, виконавши тим самим заповіт Блаженнішого, що його він залишив свого часу д-р Романі Навроцькій, колишній Голові ТСС А: «Як прийде час, відкупіть мою родинну хату у Заздрості, а далі побачите, що зробите». Сьогодні серце американського Товариства «Свята Софія» б’ється саме на батьківщині Йосифа Сліпого. Сюди прибувають прочани з усіх куточків України та світу. Щороку тут вібдуваються благодійні літні школи англійської мови для дітей-сиріт, дітей-переселенців, дітей з родин АТО, семінаристів УГКЦ; тут міститься головний осередок Школи англомовних християнських аніматорів, які працюють волонтерами, організовуючи табори для дітей молодшого та середнього шкільного віку; тут проходять реколекційно-методичні семінарі для вчителів англійської мови; тут відбуваються наукові конференції, симпозіуми, круглі столи, під час яких науковці досліджують спадщину Патріярха Йосифа Сліпого. Врешті сюди приїжджають реколекційні групи для того, щоби здалеку від суєти світу замислитися над одвічним. Сьогодні Музейно-меморіяльний комплекс, який знаходиться під кураторією Представництва Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США в Україні, наповнений життям, як цього бажав Патріярх Йосиф. У планах новообраної Дирекції – поширення просвітницької та виховної діяльності на батьківщині засновника Товариства.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/70809/

Следующая новость
Предыдущая новость

Мебель для кабинета по выгодным ценам Дизельная тепловая пушка Vitals DHС-501 Платная накрутка комментариев ВКонтакте Все для тормозной системы вашего автомобиля Надежная и стильная Toyota – лучший выбор для города

Публикации