«Ніякого загальноросійського народу нема», - Патріарх Філарет

02.08.2018 16:23 0

«Ніякого загальноросійського народу нема», - Патріарх Філарет

На запитання журналіста «Прямого», якби автокефалію дарували Україні, скажімо, років 5-10 тому, як би це позначилося на розвитку України, Патріарх Філарет відповів, що цієї війни не було би. Предстоятель УПЦ КП також наголосив, що росіяни і українці – не один народ.

«Якщо б українська Церква збереглась би нерозділеною, то цієї війни не було би. Чому не було би? Тому що Росії не було б на кого спертися. Є в Україні чиновники, частина населення проросійськи налаштоване. Але це не та сила, яка могла б допомогти Росії заволодіти Україною. А ось Церква – це велика сила. І оскільки Московський Патріархат такий великий в Україні, то Москва і сподівалася, що він підтримає її. І він дійсно підтримує. Ось взяти, наприклад, Донбас. То українська Церква в Донбасі Московського Патріархату повністю підтримує сепаратистів і підтримує Росію.

Була б одна Церква, Путін би не насмілився нападати не тільки на Донбас, а навіть і Крим, і той би він не міг взяти. Ми хочемо і впевнені, що Київ буде керувати українською Церквою. І Москва не буде мати ніякого відношення до України. І ніякого загальноросійського народу нема. Є російський народ і є український народ – це два різні народи. І ми бачимо різницю між українським народом і російським. І не треба змішувати грішне з праведним», - сказав Патріарх Філарет.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/72067/

Следующая новость
Предыдущая новость

Юридическая помощь онлайн во всех сферах «Эстерсунд»: Восстание скромного шведского клуба из Зимнего города Редкие и нетипичные виды ставок на хоккей - азартные игры дял каждого Огромный список промышленного оборудования от российских и зарубежных брендов Тонировка окон в Киеве

Публикации