«Ніж у спину»: В УПЦ МП відреагували на заяву Елладської Церкви про визнання ПЦУ

29.10.2019 21:19 3

«Ніж у спину»: В УПЦ МП відреагували на заяву Елладської Церкви про визнання ПЦУ

Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП висловив жаль з приводу того, що Архиєпископ Ієронім надіслав главі ПЦУ лист, у якому стверджується, що Елладська Проавославна Церква заявила про визнання Православної Церкви України.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

В УПЦ МП заявляють, що рішення Елладської Церкви нібито суперечить канонами і назвали його «ножем у спину канонічній Українській Православній Церкві, яка всі роки страждала від церковного розколу і продовжує страждати від розкольників і сьогодні, відстоюючи канонічний порядок в Церкві».

Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП також повідомляє , що Синод УПЦ МП вирішить, чи будуть вони надалі перебувати у євхаристій ній єдності з ЕПЦ.

Нагадаємо, 12 жовтня Собор єрархів Елладської Православної Церкви визнав ПЦУ.

В УПЦ МП та РПЦ це рішення назвали лише «наміром» визнання.

У РПЦ пригрозили не поминати Архиєпископа Єроніма у разі спілкування і згадування ним на Літургіях Предстяотеля ПЦУ Епіфанія. А також оголосили, що розривають спілкування з тими єпископами ЕПЦ, які визнали автокефалію Української Православної Церкви.

Тим часом, у суботу, 19 жовтня, ім‘я Митрополита Епіфанія було вперше згадано під час Великого входу на Літургії у Салоніках, де співслужили Вселенський Патріарх Варфоломій та Архиєпископ Афінський і всієї Еллади Єронім.

Внесення Елладською Церквою до диптиху ім‘я Предстоятеля Епіфанія означає, що Грецька Церква офіційно вступила у канонічне спілкування з ПЦУ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/77606/

Следующая новость
Предыдущая новость

Єпископ УПЦ КП обговорив питання співпраці з Управлінням охорони здоров’я Житомирської ОДА Бетономешалка - устройство и применение Где купить одежду и аксессуары для собак оптом Быстрая доставка вкусных роллов и суши Отличная программа для дизайн-проекта комнаты

Публикации