«Ніж у спину»: В УПЦ МП відреагували на заяву Елладської Церкви про визнання ПЦУ

29.10.2019 21:19 3

«Ніж у спину»: В УПЦ МП відреагували на заяву Елладської Церкви про визнання ПЦУ

Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП висловив жаль з приводу того, що Архиєпископ Ієронім надіслав главі ПЦУ лист, у якому стверджується, що Елладська Проавославна Церква заявила про визнання Православної Церкви України.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

В УПЦ МП заявляють, що рішення Елладської Церкви нібито суперечить канонами і назвали його «ножем у спину канонічній Українській Православній Церкві, яка всі роки страждала від церковного розколу і продовжує страждати від розкольників і сьогодні, відстоюючи канонічний порядок в Церкві».

Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП також повідомляє , що Синод УПЦ МП вирішить, чи будуть вони надалі перебувати у євхаристій ній єдності з ЕПЦ.

Нагадаємо, 12 жовтня Собор єрархів Елладської Православної Церкви визнав ПЦУ.

В УПЦ МП та РПЦ це рішення назвали лише «наміром» визнання.

У РПЦ пригрозили не поминати Архиєпископа Єроніма у разі спілкування і згадування ним на Літургіях Предстяотеля ПЦУ Епіфанія. А також оголосили, що розривають спілкування з тими єпископами ЕПЦ, які визнали автокефалію Української Православної Церкви.

Тим часом, у суботу, 19 жовтня, ім‘я Митрополита Епіфанія було вперше згадано під час Великого входу на Літургії у Салоніках, де співслужили Вселенський Патріарх Варфоломій та Архиєпископ Афінський і всієї Еллади Єронім.

Внесення Елладською Церквою до диптиху ім‘я Предстоятеля Епіфанія означає, що Грецька Церква офіційно вступила у канонічне спілкування з ПЦУ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/77606/

Следующая новость
Предыдущая новость

Когда лучше стричься, чтобы иметь красивые волосы Квартира начинается со входной двери Строительство бассейнов под заказ Великий вибір іграшок робопотягів Рыба под маринадом классический рецепт минтай

Публикации