Новітня ікона у кременецькому соборі викликала суперечку між священиками

26.12.2017 22:14 12

Новітня ікона у кременецькому соборі викликала суперечку між священиками

У центрі композиції - святий Георгій Побідоносець, який бореться з дияволом. Демон зображений двоголовим орлом, якого св. Георгій пронизує списом, увінчаним синьо-жовтою стрічкою. З обох сторін – учасники Євромайдану та герої АТО.

– В настінному розписі нашого собору ми прагнули відобразити переломний момент сучасної історії української нації: Майдан (Революцію гідності) та АТО (Українську Визвольну війну). Дати цим подіям певне богословське осмислення та підкреслити виховний момент для сучасних та майбутніх поколінь, – розповів настоятель храму Преображення Господнього, прот. Володимир Буграк.
Також він пояснює, чому саме у представників церков Московського Патріархату ікона викликала обурення.
– В Московії вважалося спокусою навіть коли малярі неоднаково малювали біблійні сюжети. Там дотримувалися наказу московського Стоглавого собору 1551 р.: «От своего замишленія ничтоже перетворяти…». Було укладено альбоми з іконами і тільки їх можна було зображувати в церквах. Такі ікони вважалися канонічними, все інше – єресь. Після того, як Україна підпала поневоленню Московією, було великою мірою знищено автентичні давні українські церковні розписи, книги та архітектурні пам’ятки, нав’язано чужі традиції. Було обрізано крила творчості в церковному мистецтві, – розповів настоятель собору Преображення Господнього.
Наразі роботи над іконою припинені через настання холодів. Василь Стецько продовжить розпис навесні, коли у храмі потеплішає.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Президент Украины поручил подготовиться к 1030-летию крещения Руси Параметры топовых украинских казино в 2021 году Ответы на основные вопросы о ЭЦП в системе электронного документооборота 434 місіонери-п'ятидесятники з України служать у шести країнах світу Всё, что нужно знать о табаке для кальяна Fumari (Фумари)

Публикации