Новобраному Предстоятелю ЕПЦ МП не дали дозволу на постійне проживання в Естонії

05.08.2018 8:23 0

Митрополит Євгеній (Решетніков), обраний кілька місяців тому Главою Естонської Православної Церкви Московського Патріархату, прибув напередодні в Куремяе і приступив до своїх нових обов'язків, але можливість отримати вид на проживання у нього з'явиться лише наступного року, оскільки міграційна квота на 2018 рік уже давно вичерпана.

Як інформує Благовест-інфо з посиланням на новинне агентство LETA, новий Предстоятель Естонської Православної Церкви Московського Патріархату Євген поки знаходиться в Естонії на підставі звичайної Шенгенської візи.

Міграційна квота на цей рік вже давно вичерпана, і в Міністерстві внутрішніх справ підтвердили, що ніяких винятків Закон про іноземців не допускає.

«Роботодавці, зацікавлені у фахівцях з-за кордону, мають можливість клопотати про візу для них і зареєструвати їх короткострокове працевлаштування», - пояснив прес-секретар МВС Юрген Клем.

Саме таким шляхом Церкві і доведеться піти. «Ми будемо зараз оформляти поки довгострокову візу з правом роботи, і тоді, коли вже квоти майбутнього року будуть, тоді в кінці року будемо подавати на дозвіл на проживання, щоб оформити це вже в наступному році», - повідомив секретар митрополита ЕПЦ, протоєрей Данило Лепіска.

Усі вимоги Закону про іноземців поширюються і на приїжджих з Росії черниць Пюхтицького Успенського монастиря.

«У клопотанні про оформлення посвідки на проживання все одно вказується, що ігуменя - це роботодавець, а послушниця, черниця - це працівник. І це виглядає трошки дивно », - додав Лепіска.

Єдиний виняток, передбачений законом для священнослужителів, полягає в тому, що так званого роботодавця не зобов'язують гарантувати середню по країні зарплату.

«Такої вимоги зараз не існує по церковній лінії, коли священнослужителі, і наш митрополит в тому числі, і черниці приходять, тобто не треба забезпечувати середню зарплату по Естонії», - сказав представник митрополита ЕПЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/72090/

Следующая новость
Предыдущая новость

Стоматологическая помощь с помощью современных технологий в Киеве Полы из ламината – современно, практично и эстетично Общественная деятельность Юрия Крука Где найти красивые кеды? Форма справки на оружие

Публикации