Новий поворот в протистоянні між УПЦ КП та УПЦ (МП) у селі Птича, на Рівненщині

03.04.2018 14:17 3

Новий поворот в протистоянні між УПЦ КП та УПЦ (МП) у селі Птича, на Рівненщині

2 квітня мешканці села увійшли до храму з рішення суду про зняття арешту з майна храму. Судова тяганина по цій справі триває четвертий. На храм претендують релігійні громади Московського та Київського Патріархатів.

«Вчора жителі села Птича, нарешті увійшли у свій рідний храм. Громада в праві сама вирішити як їй розпоряджатись своїм майном, якій конфесії звершувати служіння! Якби не постійні провокації та завезення священиків та жіночок з інших сіл УПЦ московського патріархату - громада вже давно б примирилась і було б досягнуто компромісу! Постійні конфлікти які робились штучно, лише створювали потрібну картинку для російських змі. Досить цього!!! Дайте громаді самій все вирішити і дійти компромісу! Дорогі представники московського патріархату, не приїздіть самі і не привозьте своїх провокотарів! Тут наша земля, наш дім, наші надбання, в тому числі і храм, до якого відношення точно не маєте!!!! - розповів лікар та учасник АТО, уродженець Птичі Юрій Поліщук.

Прес-служба Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату надала офіційний коментар щодо подій у Птичі на Рівненщині:

«Перш за все нагадуємо, що Свято-Успенська громада села Птича Дубенського району ще в 2014 році своєю більшістю (на той час понад 60% голосів) виявила намір вийти з підпорядкування Рівненської єпархії УПЦ (Московського Патріархату) та перейти в юрисдикцію Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату. Через постійну брехню та провокації з боку УПЦ Московського Патріархату, на даний момент їх прихильників в селі залишилось не більше 3%. Неодноразово громада більшості зверталася до громади меншості з проханням почергово звершувати богослужіння у місцевому храмі, що дало б змогу уникати міжконфесійних протистоянь у Птичі. Однак за вказівками з Москви постійно ігнорується ця компромісна пропозиція, яка б дозволила відновити та забезпечити міжконфесійний спокій і порозуміння між громадами. Після того як 2 квітня 2018 року Дубенський районний суд скасував тимчасово накладений арешт на Свято-Успенський храм села Птича, громада, яка своєю більшістю відкинула Московський Патріархат, вирішила зайти в свій рідний храм, який вона будувала та яким постійно опікувалася. Підкреслюємо, що Рівненська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату храм в селі Птичі НЕ ЗАХОПЛЮВАЛА, як це намагаються зараз подати проросійські ЗМІ. ХРАМ ЯК І НАЛЕЖАВ ТАК І НАЛЕЖИТЬ ГРОМАДІ, яка є його законним власником, і, відповідно до Конституції та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», має право вільно обирати своє підпорядкування тому чи іншому релігійному центру». Про це інформує VSE.

Як РІСУ повідомляла, суперечка між вірянами двох Патріархатів про приналежність церкви у с. Птича триває вже четвертий рік. Більшість місцевих жителів належить до Київського Патріархату і тому вони бажають, щоб в церкві служили священики їхньої конфесії. Але в суді, який відбувся 2 грудня 2015 року в Києві за участі зацікавлених сторін, представників ОБСЄ та Рівненської облдержадміністрації, претензії Київського Патріархату на храм у Птичі було відхилено. Пізніше між прихильниками двох конфесій сталися сутички, в яких сторони звинувачували одна одну. Будівлю тривалий час охороняла поліція.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/land_and_property_problems/70700/

Следующая новость
Предыдущая новость

Автогражданка в электронном виде Казино Азино – подробности об азартном заведении «Игродом» - большое количество игр для детей, в которые можно играть в режиме онлайн Вдохновение Муранского стекла — виниловая плитка Tarkett Murano Основые тренды в тайской косметики 2018

Публикации