Неформальна група міжрелігійного миру розділила з київськими мусульманами іфтар

06.06.2018 20:20 3

Неформальна група міжрелігійного миру розділила з київськими мусульманами іфтар

Кожна зустріч членів Неформальної групи — це спроба знайти дещо спільне серед представників різних релігій (один із численних заходів, проведених цією ініціативою, носив саме таку назву — «Дещо спільне»), тому для них щоразу обирається якась тема, яку розкривають з точки зору того чи іншого віровчення. Група намагається відвідувати культові споруди послідовників різних релігій і по черзі проводити там свої зустрічі і засідання, аби ніхто не відчув себе обділеним увагою.
Ініціаторка створення і засновниця Неформальної групи Любов Єремічева, яка й організувала цей вечір, ставила Тарику Сархану багато запитань. Також гостей цікавив не лише іслам як віровчення, а те, як усвідомлення себе мусульманином і слідування його принципам змінює життя конкретної людини. Шейху Тарику довелося згадувати події далекого дитинства — свій перший «рамаданний» досвід, розповідати про тодішні відчуття-почуття, відверто ділитися проблемами та труднощами, з якими можуть стикатися мусульмани у немусульманському оточенні… Під час розмови торкалися й багатьох інших тем — неперекладеності Корану, особливостей читання Священної для мусульман книги, додаткових нічних молитов, пристосування до іншого режиму дня в місяць посту тощо.
Після вечірньої молитви гості на запрошення Тарика Сархана залишилися на іфтар — спільну вечірню трапезу мусульман, розговіння після дня без їжі та питва. Опісля всі знову зібралися на чаювання у халяльному ресторані «Family hоuse», продовживши бесіду.
— Ми різні? Так! У нас відмінний світогляд, розуміння, вірування, практики. Але є дещо спільне між нами — цінності любові, дружби, миру. Нам надзвичайно приємно вже другий рік поспіль відвідувати Ісламський культурний центр у ці надважливі для мусульман дні Рамадану. Наше спілкування із Тариком Сарханом про смисли Рамадану та спільна трапеза — символи нашого доброго, щирого ставлення до братів та сестер у вірі, хоч і відмінній від нас, але все ж близькій, — поділилася Любов Єремічева.
— Вчора вперше був на іфтарі — вечірній трапезі мусульман під час Рамадану. Вразила велика кількість вірян, які зібрались в мечеті, та святкова атмосфера посту. До іфтару наша група розпитувала Тарика Сархана про його власний духовний досвід та про традиції Рамадану. Кожна така зустріч переконує, наскільки важливо нам дізнаватись про духовне життя людей інших релігій та вчитись поділяти радість один одного, — підкреслив цьогорічний координатор Неформальної групи міжрелігійного миру православний християнин В’ячеслав Горшков.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Ставки на спорт: от новичка до профи Ракетка для бадминтона Новинки кино 2018 года в онлайн кинотеатрах Виробник «Valeotrikotage» ознайомить вас з чотирма перевагами дитячого трикотажу Во Львове студентов программы по экуменизму обучат менеджменту

Публикации