Непоминання Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм Кирила під час Літургії означає кілька речей, - богослов

18.12.2018 6:19 3

Непоминання Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм  Кирила під час Літургії означає кілька речей, - богослов

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній під час першої Літургії у статусі Предстоятеля Православної Церкви України (ПЦУ) у Михайлівському соборі пом'янув усіх Предстоятелів Православних Церков, окрім Патріарха Московського Кирила.

Богослов Ілля Бей у коментарі РІСУ прокоментував дію новообраного Предстоятеля.

«Непоминання Митрополитом Епіфанієм Патріарха Московського під час Літургії означає відразу кілька речей, але цю відмову треба розуміти в контексті.

Наразі майже всі Предстоятелі згадують один одного. Винятків лише два: 1) Патріарх Московський ігнорує Патріарха Константинопольського; 2) Митрополит Київський не згадує Патріарха Московського.

У чому справа? В першому випадку все зрозуміло. Москва образилася на Константинополь за те, що той взявся вирішити питання, котре Кремль гальмував з 1991 р. В другому випадку формальної канонічної підстави нема, адже Предстоятель Церкви-Матері, Патріарх Варфоломій, продовжує поминати свого Московського «колегу».

Я гадаю, що Митрополит Епіфаній керувався такими міркування:

1) йому не варто згадувати того, хто припинив згадувати Предстоятеля Церкви-Матері;

2) зсередини України краще видно справжню сутність Московського Патріархату. З Церкви він перетворився на державний орган у справах ідеології, звідти давно вивітрився дух християнської свободи, і саму цю організацію треба називати такою як вона є: «москвославною», а не Православною. Від Православ’я там залишився лише зовнішній декор, де офіцерів внутрішніх служб називають «митрополитами» та «архиєпископами», замість звичайних «генерал» та «полковник». Решта Предстоятелів помісних Церков ще просто не усвідомили цей прикрий факт. Наразі».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/73948/

Следующая новость
Предыдущая новость

Чистая вода от компании «АкваПро» с доставкой по Киеву Где и как можно быстро получить медицинскую справку 026/у? Постельное белье Viluta – для соотечественниц, ценящих комфорт Информационный портал про Италию УКРИТА Как играть в виртуальном казино Кинг

Публикации