Незалежна Україна і її Церква поховають ідею Російської імперії, - Євстратій (Зоря)

12.04.2019 14:03 39

Без України й української історії втрачається зв’язок між Москвою, її імперськими ідеями. Незалежність української Церкви від Москви повністю міняє баланс сил, роблячи імперський проект Кремля неможливим. Про це заявив архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій Зоря, виступаючи на 12-му Київському Безпековому Форумі, передає УНН.

«Визнати, що український народ – це окремий народ, відповідно він має свої права, в тому числі на державність, означає поховати ідею Російської імперії», - сказав Зоря.

За його словами, війна наразі йде не за територію, не за економіку, а за відродження Російської імперії, і, відповідно, глобальну зміну.

«Ми говоримо якраз про безпеку. Без Києва, без нашої історії та наших традицій втрачається ланка зв’язку між новим Римом, Константинополем і традицією східної Римської імперії, і третім Римом – Москвою, і тою імперською ідеєю, яка виросла з оцього уявлення, що Москва є третій Рим. Бо без князя Володимира, без Ярослава Мудрого, без Ольги, без Софії, без всього того, що є тут, московська державність починається з Івана Калити та з Золотої Орди, чого насправді ніхто не хоче там (у Росії - ред.) прямо визнавати», - зазначив архієпископ.

«Без України, де зосереджено понад 40% усієї мережі РПЦ, імперський проект такий самий неможливий, як і без України у державному, політичному, соціальному, економічному й інших планах. Саме тому так міцно намагаються тримати українську Церкву. Бо незалежність української церкви від Москви повністю міняє баланс сил», — сказав Євстратій (Зоря).

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/75408/

Следующая новость
Предыдущая новость

Юридичні послуги від висококваліфікованих спеціалістів Спортивный топ На Прикарпатті селяни звинувачують священика УПЦ КП у крадіжці 700 тис. грн «Barberking» − настоящий атмосферный барбершоп в Харькове В игровые автоматы играть бесплатно

Публикации