НБУ ввів в обіг срібну монету, присвячену монастирю XVII

21.05.2019 12:39 3

НБУ ввів в обіг срібну монету, присвячену монастирю XVII

В Україні вводять в обіг срібну монету «Мгарський Спасо-Преображенський монастир» номіналом 10 грн. Про це йдеться на сайті НБУ.

«Присвячена монастирю, заснованому в 1619 році на мальовничому узвишші правого берега річки Сула поблизу села Мгар, неподалік від міста Лубни. Мгарський Спасо-Преображенський монастир завжди відігравав важливу роль у духовному житті України. Тут було засноване православне церковне братство, а завдяки твердій позиції в боротьбі проти розширення унії на українських землях монастир швидко набув популярності і підтримки серед козацтва. Прикрасою монастирського комплексу є Спасо-Преображенський собор – один із визначних зразків архітектури доби українського бароко, споруджений наприкінці ХVII ст. коштом гетьманів Івана Самойловича та Івана Мазепи. Храм вражає своєю ліпниною, що має виразний рослинний характер», – йдеться у повідомленні.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, ліворуч від якого напис національний, праворуч – банк України; на дзеркальному тлі – стилізовану композицію: фігури козака (ліворуч) та монаха (праворуч), фрагменти барокового ліплення (угорі та внизу); у центрі зазначено номінал – 10/ гривень та рік карбування монети 2019.

На реверсі монети розміщено панорамну композицію ансамблю споруд монастиря; написи: Мгарський Спасо-Преображенський монастир (угорі по колу) та 400/років (унизу); угорі ліворуч та внизу праворуч – декоративні барокові елементи з рослинним орнаментом.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/75891/

Следующая новость
Предыдущая новость

Интернет-магазин автозапчастей фав Фонд “Папа для України” надав 500 тисяч євро на проекти відбудови Донбасу та соціального захисту переселенців "Amnesty International" видит "агрессивное наступление" конфессий на парламент Украины Наводим чистоту. Советы по уборке квартиры Информационный портал про Италию УКРИТА

Публикации