На XXIV Форуму видавців у Львові дискутуватимуть про роль мусульман в громадсько-політичному житті сучасної Європи

13.09.2017 12:44 15

На XXIV Форуму видавців у Львові дискутуватимуть про роль мусульман в громадсько-політичному житті сучасної Європи

Зокрема, в неділю, 17 вересня, розпочнеться круглий стіл, де обговорюватимуть тему «Мусульмани в громадсько-політичному житті сучасної Європи: українсько-французькі паралелі».
Своїм баченням теми ділиться на сторінці Facebook Богдана Сипко — асистент кафедри Львівського Національного університету ім. Івана Франка:
— Термін «паралелі» може означати як певні аналогії, так і неможливість перетину. Про яке ж зі значень у контексті пропонованого круглого столу йтиметься? Власне на це запитання, відштовхуючись від найновіших українських ісламознавчих публікацій, і спробують дати відповідь спікери. Ісламські спільноти Західної Європи формувалися переважно в другій половині XX ст., насамперед завдяки трудовій і політичній імміграції, а українські мусульмани протягом багатьох століть були частиною спільної історії. Але на зламі ХХ‒ХХІ ст. мусульмани як Заходу, так і України почали демонструвати не лише демографічну, а й політичну вагу, а також активну громадську діяльність. Підписання Хартії Ісламу у Франції 1994 р. та ухвалення Хартії мусульман України 2016 р., членство у загальнонаціональних політичних силах і формування власних політичних платформ, поява самобутніх літератури та кінематографу берів у Франції, участь мусульман у подіях Майдану та в АТО — лише частина тем, що обговорюватимуться.
Богдана Сипко поділилася, що серед представлених книжкових новинок буде і її монографія.
Як повідомляє сайт Форуму видавців, місце проведення дискусії — головний корпус Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І. Франка (вул. Драгоманова, 5).

У межах Форуму відбудеться безліч презентацій нових книжкових видань, між ними й книги про життя лідера кримських татар «Мустафа Джемілєв. Незламний». Під час роботи над книгою автори опрацювали понад 50 годин інтерв’ю, записаних протягом 2014 –2016 років: від анексії Криму до перемоги Джамали на Євробаченні.
Співавтори книги — журналіст, громадський діяч і менеджер освітньо-культурних проектів, співзасновник громадської ініціативи «Крим SOS» і Кримськотатарського культурного центру «Кримський дім у Львові», медіа-консультант експертної компанії «pro.mova» Алім Алієв, що фокусується на темі окупованого Криму, вимушених переселенців, свободи слова та комунікаційних стратегій, і відома журналістка, неодноразовий лауреат «Премії ділових кіл PRESSзвание», головна редакторка онлайн-видання «Українська правда», громадська активістка, співзасновниця «Крим SOS» Севгіль Мусаєва-Боровик. Мустафа Джемілєв — національний лідер кримських татар, символ єднання депортованого народу й повернення його на рідну землю. Він присвятив своє життя боротьбі з системою, величезною репресивною махіною, пройшов радянські тюрми, голодування, залякування — і переміг. Але анексія Криму 2014 року розпочала новий виток випробувань.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшие кальяны и аксессуары к ним Цифровая полиграфия в Киеве: где заказать качественные услуги Увлекательные горящие туры за границу Преимущества гидравлических кресел в салоне красоты Качественные шины на любой автомобиль

Публикации