На XXIV Форуму видавців у Львові дискутуватимуть про роль мусульман в громадсько-політичному житті сучасної Європи

13.09.2017 12:44 15

На XXIV Форуму видавців у Львові дискутуватимуть про роль мусульман в громадсько-політичному житті сучасної Європи

Зокрема, в неділю, 17 вересня, розпочнеться круглий стіл, де обговорюватимуть тему «Мусульмани в громадсько-політичному житті сучасної Європи: українсько-французькі паралелі».
Своїм баченням теми ділиться на сторінці Facebook Богдана Сипко — асистент кафедри Львівського Національного університету ім. Івана Франка:
— Термін «паралелі» може означати як певні аналогії, так і неможливість перетину. Про яке ж зі значень у контексті пропонованого круглого столу йтиметься? Власне на це запитання, відштовхуючись від найновіших українських ісламознавчих публікацій, і спробують дати відповідь спікери. Ісламські спільноти Західної Європи формувалися переважно в другій половині XX ст., насамперед завдяки трудовій і політичній імміграції, а українські мусульмани протягом багатьох століть були частиною спільної історії. Але на зламі ХХ‒ХХІ ст. мусульмани як Заходу, так і України почали демонструвати не лише демографічну, а й політичну вагу, а також активну громадську діяльність. Підписання Хартії Ісламу у Франції 1994 р. та ухвалення Хартії мусульман України 2016 р., членство у загальнонаціональних політичних силах і формування власних політичних платформ, поява самобутніх літератури та кінематографу берів у Франції, участь мусульман у подіях Майдану та в АТО — лише частина тем, що обговорюватимуться.
Богдана Сипко поділилася, що серед представлених книжкових новинок буде і її монографія.
Як повідомляє сайт Форуму видавців, місце проведення дискусії — головний корпус Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І. Франка (вул. Драгоманова, 5).

У межах Форуму відбудеться безліч презентацій нових книжкових видань, між ними й книги про життя лідера кримських татар «Мустафа Джемілєв. Незламний». Під час роботи над книгою автори опрацювали понад 50 годин інтерв’ю, записаних протягом 2014 –2016 років: від анексії Криму до перемоги Джамали на Євробаченні.
Співавтори книги — журналіст, громадський діяч і менеджер освітньо-культурних проектів, співзасновник громадської ініціативи «Крим SOS» і Кримськотатарського культурного центру «Кримський дім у Львові», медіа-консультант експертної компанії «pro.mova» Алім Алієв, що фокусується на темі окупованого Криму, вимушених переселенців, свободи слова та комунікаційних стратегій, і відома журналістка, неодноразовий лауреат «Премії ділових кіл PRESSзвание», головна редакторка онлайн-видання «Українська правда», громадська активістка, співзасновниця «Крим SOS» Севгіль Мусаєва-Боровик. Мустафа Джемілєв — національний лідер кримських татар, символ єднання депортованого народу й повернення його на рідну землю. Він присвятив своє життя боротьбі з системою, величезною репресивною махіною, пройшов радянські тюрми, голодування, залякування — і переміг. Але анексія Криму 2014 року розпочала новий виток випробувань.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Медичне обладнання для діагностики захворювань, реанімацій, операційних, кардіології, гінекології Приметы на свадьбу что можно что нельзя Рокс казино фриспины и прочие бонусы Туры в Великий Устюг на Новый Год Зачем ставят свечи в храмах?

Публикации