На Івано-Франківщині згорів храм УАПЦ

05.12.2018 21:30 3

На Івано-Франківщині згорів храм УАПЦ

Сьогодні в селі Рожнів Косівського району на Івано-Франківщині згоріла Михайлівська церква УАПЦ. Причини займання встановлюються.

На місце події виїхала комісія на чолі з керуючим Івано-Франківською єпархією митрополитом Галицьким Андрієм ( Абрамчуком ). Про це йдеться на сторінці Патріархії УАПЦ у Facebook.

В книзі Миколи Гушула згадується, що храм Архистратига Михаїла звели за пароха Антоневича у 1852 р. в Заріці - частині села, відділеній Рибницею від інших кутів. Церкву так і називали - Заріцькою. Її іконостас та царські ворота вважалися одними з найгарніших в окрузі.

В радянський час храм закрили, приміщення стояло пусткою, а потім його пристосували під шкільний склад.

Церква згоріла 6 липня 1978 р., вночі - начебто через те, що діти поруч бавилися з вогнем. Селом ходили чутки, що це був підпал - і його виконавцям влада дала по два мішки дефіцитної на той час кукурудзяної муки.

У 1990-1991 рр. на тому ж місці звели новий храм. Про це інформує у Facebook група «Край, в якому я живу».

Храм_2.jpg

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/extraordinary_situations/73788/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшая стоматологическая клиника Сайт мегаразвлечений и суперпризов Где взять справку от гинеколога? Играть на лучшие игральных слотах на сайте игрового клуба Cyberpunc Кузовной ремонт в Киеве: восстановление и обновление вашего автомобиля

Публикации