На Івано-Франківщині громада УПЦ відмовилася виконувати рішення райдержадміністрації

23.08.2017 15:18 6

На Івано-Франківщині громада УПЦ відмовилася виконувати рішення райдержадміністрації

5 травня на Івано-Франківщині головою Богородчанської районної державної адміністрації Ф. Єжаком було винесено розпорядження № 140 «Про відмову від договору безоплатного користування культовою спорудою» – релігійної громади Святих апостолів Петра і Павла УПЦ (МП) смт. Богородчани. У документі зазначено, що Богородчанська РДА відмовляється від договору користування культовою спорудою (Церква Святого Петра і Павла), який було укладено 15.11.1991 р. Водночас, що саме стало причиною відмови не вказується.
У своєму розпорядженні Ф. Єжак посилається на рішення Богородчанської районної ради № 207-12/2017 від 28.04.2017 року «Про відмову від договору безоплатного користування культовою спорудою», а також на звернення Богородчанської селищної ради від 30.11.16 № 789.
В Івано-Франківській єпархії УПЦ (МП) зазначають, що "усі ці рішення містять лише одне – вимогу про припинення договору користування". При цьому вказані посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування у своїх рішеннях також посилаються на «рішення загальних зборів жителів селища Богородчани від 27.11.2016 р.» Це рішення, очевидно, стало основоположним для прийняття всіх наступних, вважають в Івано-Франківській єпархії.
"Проте, - зазначається на сайті єпархії, - якщо розглянути Протокол зборів громадян селища Богородчани від 27.11.2016 р., то стає зрозумілим, що таким чином чиновники просто намагалися скинути з себе відповідальність, посилаючись на втілення волі народу. Але несправедливість щодо православних віруючих не може залишитись непоміченою, адже в Протоколі зазначено, що на вказаних «зборах громадян селища Богородчани» були присутні 80 людей при тому, що в селищі проживає близько 8 тисяч мешканців" (очевидно, інші мешканці на збори просто не прийшли - ред.)
9 серпня Богородчанською РДА було надіслано лист на адресу релігійної громади Святих апостолів Петра і Павла, в якому зазначалося, що створено комісію для прийому-передачі культової споруди.
21 серпня комісія, до складу якої увійшли 11 осіб, серед яких представники Богородчанської райдержадміністрації, депутати Богородчанської районної ради, представники Богородчанської селищної ради та адвокат, прибули до Петропавлівського храму. Представники громади УПЦ (МП) відмовились передавати культову споруду й підписувати акт прийому-передачі, а також наголосили, що розпорядження Богородчанської РДА № 140 порушує їхні права та свободи, "а тому спірні правовідносини мають вирішуватись згідно законів України". Комісія в свою чергу засвідчила факт відмови передання культової споруди і підтримала пропозицію громади вирішувати долю храму у межах чинного законодавства.
Таким чином, спірні питання православної громади УПЦ (МП) та РДА та подальша доля храму продовжать вирішуватися у правовому полі.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Природа вирусного гепатита С, комплексная терапия с применением индийских дженериков Країна чудових краєвидів, тюльпанів та сирів запрошує вас на навчання Купить розы с доставкой в Санкт-Петербурге Выбираем кроссовки на года Ефективність email-розсилок у сучасному маркетингу

Публикации