На Івано-Франківщині виявили унікальні дзвони

20.06.2018 11:23 6

На Івано-Франківщині виявили унікальні дзвони

В селі Студінка, Калуського району, у дзвіниці є один діючий та один недіючий дзвони всесвітньо відомих майстрів-дзвонарів Фальчинських та Серафіна. Виявили та ідентифікували їх краєзнавці Василь Фіцак і Олександр Коваль. Перший також є гірським рятувальником і працює в районі гори Піп Іван, другий – учасник бойових дій на сході України.

«Мій товариш Василь Фіцак і я займаємося близько двох років вивченням дзвонів в Калуському районі, - розповідає Олександр Коваль. - Наша мета - зробити реєстр всіх дзвонів і видати каталог. Ми вже об’їхали двадцять чотири села. Тобто, були у церквах, замірювали дзвони, ідентифікували їх. Також паралельно досліджуємо історію родини Фельчинських, які мали в Калуші дзвоноливарню до Другої світової війни. Зараз їх нащадки продовжують цю справу в польському Перемишлі. Досліджуємо також історію дзвоноливаря Антонія Серафіна, який походив із заможної калуської родини, що мала багато землі та будинків і займалася відливанням дзвонів. Цієї неділі ми їздили в село Бабин Середній і Студінка. В Студінці у діючій дзвіниці ми виявили дзвони, які особливо зацікавили нас».

Зі слів краєзнавця, жителі села висловилися досить песимістично щодо унікальності дзвонів. Проте один з них, тріснутий, є унікальним. Його вилив Антоній Серафін. Інший дзвін - Фельчинських.

дзвін-діючийw.gif

«Вони дуже красиві, майстерно виготовлені, – ділиться Олександр Коваль. – Дзвін Фальчинських – біля 150 кілограмів ваги, інкрустований зображеннями ангелів, які тримають з одного боку чашу, з іншого – книгу, на якій напис – «альфа» і «омега», посередині дуже красивий хрест. Звідки ми зробили висновок, що це дзвін Фельчинських, бо знаємо, що вони використовували свій орнамент у ливарній справі, тобто їх дзвони завжди ідентифіковуємо саме по ньому. Говорить про себе і дата – 1926 рік. А дзвін Антонія Серафіна датований 1919 роком».

дзвін-ангели-w.gif

Дзвін Антонія Серафіна уже третій, виявлений в районі. Дані своїх унікальних знахідок краєзнавці зафіксували для майбутнього каталогу та задля їх збереження. Про це інформує Наталія Палій.

Дзвін-орнаментw.gif

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_culture/71532/

Следующая новость
Предыдущая новость

Современный и амбициозный ресторан Принада на Оболони Прекрасный женский пол и онлайн казино Вулкан Працівники ювенальної поліції влаштували свято дітям молодіжного табору Мукачівської єпархії УПЦ Актуальные новости из Узбекистана и всего мира Вячеслав Моше Кантор – великий человек современности

Публикации