На Чернігівщині презентували монету з українським тризубом і кримськотатарською тамгою

04.10.2017 10:26 6

На Чернігівщині презентували монету з українським тризубом і кримськотатарською тамгою

З цієї нагоди нещодавно в агенції «Укрінформ» відбулася прес-конференція «Регіональна ініціатива солідарності з кримськотатарським народом: утворення Ічнянського районного товариства українсько-кримськотатарської дружби „Бірлік“ на Чернігівщині», участь у якій взяли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, радниця міністра інформаційної політики Юлія Каздобіна, координатор Таврійської гуманітарної платформи Андрій Іванець.
Як символ співпраці українців і кримських татар на заході були представлені символічні монети, на яких зображені український тризуб і кримськотатарська тамга (герб кримських татар).
— Об’єднання українського тризуба і кримськотатарської тамги дуже важливе як символ відродження козацької культури та історії України разом із тими, хто бореться за відродження кримськотатарського народу, — пояснив Микола Череп. — Ми відроджуємо свою культуру, відроджуємо рідну Україну, щоб наші онуки розуміли, як українці разом з кримськотатарським народом, разом з іншими народами борються за перемогу…
Глава Ічнянського районного товариства українсько-кримськотатарської дружби «Бірлік» вручив сувенірні монети й відповідні сертифікати голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову і координатору організації «Таврійська гуманітарна платформа» Андрію Іванцю як однодумцям і сподвижникам, які допомагали у створенні організації.
Рефат Чубаров наголосив на важливості роботи товариства у зміцненні українського суспільства і взаємодовіри між народами, високо оцінив ініціативу і подякував Миколі Черепу і його однодумцям за роботу названої громадської організації.
На відзначення 358-ї річниці Конотопської битви в Україні серед інших меморіальних заходів на місці, де йшла битва, вперше в історії України лунали слова мусульманської молитви (дуа) за загиблими у 1659 році кримськотатарськими воїнами. А 26 липня цього року в селі Крупичполе на Ічнянщині було встановлено пам’ятну дошку на камені, присвячену воїнам Кримського ханства та їх українським союзникам.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

УГКЦ організувала курс реабілітації для медиків Харківського військового госпіталю УАПЦ обіцяє перевірку продажу монастиря Американский сорт кофе Magnum: для истинных ценителей У Києві готують приз переможцю християнського Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна В Житомире обыскали имама-чеченца в поисках оружия и экстремистской литературы

Публикации